Castamere

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Castamere
Kale
Castamere.jpg
Konum Batı Toprakları, Westeros
Yönetim Reyne Hanesi(yokoldu)
Spicer Hanesi , Derebeylik.
Din Yedi İnancı
Kuruluş Tarihi Kahramanlar Çağı
Kurucu Reyne Hanesi
Yıkılma Tarihi 261 Fs

Castamere, Batı Toprakları içinde Külizi ve Sarpkaya'nın güneyinde bulunan harabe bir kaledir; Tarbeck Kalesi'ne yakındır. Reyne Hanesi'nin eski yerleşkeleri Castamere altın madenleri içermektedir.

Tarihi

Castamere'de Casterly Kayası gibi ilk maden olarak kullanılmıştır; altın gümüş ve birçok değerli maden bulunmasıyla Reyne Hanesi'ni zenginleştirmiş bu nedenle Kahramanlar Çağı'nda Lannister'ların zenginliğine yakın bir servet elde edilmiştir. Madenleri olası saldırılara karşı korumak amacıyla her iki tarafada iki kalın ve sağlam kule inşaa edilmiş, girişi korumak içinse perde duvar inşaa edilmiştir. Zamanla altın ve gümüş madenleri kuruduğu için maden genişletilmiş salonlar, odalar, yatak odaları ve hatta büyük bir yeraltı balo salonu yapılır. Çıplak gözle bakıldığında Castamere küçük bir lordun yada arazili bir şövalyenin yerleşkesi gibi gözükür ancak kalenin onda dokuzu yeraltında bulunur.

Başarısız Reyne-Tarbeck İsyanı sonrasında Tywin Lannister Reyne Hanesi'ni yok eder; Castamere'in yeraltı odaları nehirlerin yön değiştirerek taşkın yapılması sonucu içerde boğulurken dışarda kale paramparça edilmiştir. Reyne'lerin ve Castamere'in kaderi "Castamere Yağmurları" adlı şarkıda hatırlanır.

Castamere'in Konumu
Castamere'in Konumu
Castamere
Castamere'in Konumu

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Öküzağzı Savaşı'ndan sonra Büyükjon Umber, Castamere'deki altın madenlerini ele geçirdi.

Kılıçların Fırtınası

Beş Kralın Savaşı'nda Stark Hanesi'nin yenilgisinde oynadığı rolüyle Sör Rolph Spicer lordluğa yükseltildi ve kendisine Castamere verildi.