Caswell Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Caswell Hanesi
House Caswell
Hane arması Beyaz zemin üzerinde elinde ok tutan bir sentor
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Acı Köprü
Şimdiki Lord Lorent Caswell
Bölge Menzil
Unvan Acı Köprü Lordu
Nehrin Savunucusu
Bağlılık Tyrell Hanesi


Caswell Hanesi Menzil'deki soylu hanelerden biridir.Yerleşkeleri Gül Yolu ve Mander nehrinin kesişıiği Acı Köprüdür. Armaları beyaz zemin üzerinde elinde ok tutan bir sentordur. Sözleri bilinmemektedir. Hane Nehrin Savunucusu unvanını taşır.

Tarih

Lord Kumandan Orbert Caswell 9 yıl boyunca Gece Nöbetçileri'ne hizmet etti.

Ejderhaların Dansı'nda Acı Köprü Piçi Tom Çiçek, Ballı Şarap Savaşı'nda komutanlık yapmıştır. Daeron savaşa katıldığında, ejderhası Tessarion ile onu canlı canlı yaktı.

Caswell Hanesi, Blackfyre İsyanı sırasında Targaryen'ler için savaşmıştır. Sör Kyle isyan sırasında Acı Köprü Lordu Armond Caswell'in hayatını kurtardığını iddia eder. Beyaz Duvar Turnuvasında, Sör Kyle ve Armond'un oğlu Lord Joffrey Caswell karşı karşıya geldi. Lord Joffrey, Sör Kyle'ı atsız bıraktı.

Sör Cleyton Caswell Leydi Rohanne Webber'ın taliplerinden biridir.

Yaşlı Lord Caswell'in oğlu Sör Lorent Caswell, Acı Köprü'nün zırh ustasının oğlu Rolly için yapılmış olduğu zırhı görür. Buna öfkelenen Rolly Lorent’e çekicini fırlatarak kaburgalarını ve bir kolunu kırar. Sonrasında Rolly, Lord Caswell’in gazabından kaçmak için Dar Deniz’i geçer ve Altın Grup’a katılır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Lord Lorent Caswell keskin, genç bir adamdır. Beş Kralın Savaşı'nın başlangıcında bağlı olduğu Lord Mace Tyrell ile birlikte, Renly Baratheon'u kral ilan eder. Renly Baratheon, Catelyn Tully ile Acı Köprü'deki kampta buluştu. Leydi Catelyn Renly'nin ordusunu turnuva ve eğlence yapareken buldu. Renly'in ölümünden sonra Lord Caswell kendini kalesine kapattı.

Kargaların Ziyafeti

Tarantı Brienne, Sansa Stark'ı ararken Bakire Havuzu'na geldiğinde Caswell Hanesi'nin armasını taşıyan iki muhafız gördü. Caswell Hanesi'nin Lord Tyrell'i takip ederek Kral Joffrey Baratheon'a biat ettiğini anladı.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Caswell Hanesi

Buz ve Ateş Şarkısı'nda bilinen Caswell'ler şunlardır:

Tarihi Üyeler