Chroyane

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Chroyane.jpg

Chroyane, Lhorulu ile Rhoyne nehirlerinin kesiştiği bölgede bulunan harabe bir şehirdir. Essos'taki Altın Topraklar'ın güneyinde yer almaktadır.

Tarih

Chroyane, festival şehri olarakta bilinmektedir. Bir zamanlar Rhoyne'da bulunan en zengin ve en görkemli şehirdi. İçerisinde su sokaklarının ve altın evlerin olduğu söylenmektedir. Şehirde Aşk Sarayı olarak adlandırılan mükemmel bir de saray mevcutmuş. Muhtemelen Dorne'un Rhoyne istilası döneminde şehir harabeye dönmüştür.

Bu bölgeleri artık sisler yönetmektedir, gripul hastalığına yakalanmış insanlar. Taş adamlar olarak adlandırıyorlar ve söylentilere göre bölgedeki sisi de Kefenli Lord kontrol ediyormuş. Bölgeden geçen tekneleri suya batmış yapılar karşılıyor. Birçok yolcu oluşan sis yüzünden yolunu kaybediyor. Sonları ise genellikle delilik, açlık veya taş adamlar getiriyor.

Bölgede isimleri bilinen iki yapı mevcut. Biri zamanında şehrin yönetiminin yapıldığı Aşk Sarayı, şimdilerde Üzüntü Sarayı olarak çağırılıyor, ve Rüya Köprüsü, taş adamların yaşadığı bölge.

Üzüntüler'de binlerce yıldır hiçbir kanun yok, bu yüzden Rhoyne'un kuzeyindeki bu bölgede oldukça fazla korsan var, fakat hiçbiri harabe şehire giremez. Chroyane'nin güneyinde ise Volantis'li kadırgalar devriye gezmektedir.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Tyrion Lannister, Chroyane'den Utangaç Hizmetçi ile geçtiği sırada Balıkçıkralı ve Üzüntü Sarayı ile karşılaşmıştır. Harabe şehirden sonra Rüya Köprüsü'nün altından geçerler, fakat açıklanamayan nedenlerden dolayı köprü ikinci bir defa daha önlerinde belirir. İkinci geçişleri sırasında taş adamlar tarafından saldırıya uğrarlar. Tyrion, Genç Griff'in hayatını kurtarır fakat sonrasında Rhoyne nehrine kendi düşer. Griff çok geçmeden Tyrion'u tekneye geri çıkarır fakat bu sefer de Griff'in kendisi gripul hastalığına maruz kalır.

Alıntılar

Burası, nehirde bulunan en güzel ve en zengin şehirdi. Chroyane, festival şehri.

Yandry

Çok zengin, çok güzel. Ejderhaların dikkatini çekmek hiç akıllıca değil.

Tyrion Lannister