Clayton Suggs

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Suggs Hanesi.png
Clayton Suggs
Suggs Hanesi.png
Sör Clayton Suggs.jpeg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Suggs Hanesi
Ejderha Kayası-Baratheon Hanesi
Kraliçenin Adamları
Kültür Taç Topraklı
Doğum Bit Çukuru
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Ekte)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)
Kış Rüzgarları (Görüldü)

Sör Clayton Suggs, Suggs Hanesi'nin bir üyesi ve Stannis Baratheon'un destekçisi bir şövalyedir. Arması kanatlı bir domuzdur.

Karakter ve Görünüşü

Clayton kel kafası, ağzında kahverengi kırık dişleri olan kısa ve iri bir adamdır. Domuz gibi gözleri ve burnunda siyah noktaları vardır. Tok bir sesi vardır. Lord Harwood Fell'den daha yaşlıdır.

Clayton dost canlısı olarak kabul edilir ve Sör Godry Farring'den daha güçlüdür. Güçlü ve cesurdur ama ilkel ve kabadır. Clayton gaddar ve işkenceden hoşlanan birisidir, Işığın Tanrısına olan sevgisinin nedeninin insan kurban etme olduğu söylenir.

Hayatı

Clayton, Kral'ın Şehri'nde de Bit Çukuru'nda doğan düşük doğumlu bir gezgin şövalyedir. Sör Justin Massey'e göre Clayton Ejderha Kayası'nda işkencecilerle kumar oynamış ve mahkumların, özellikle de genç kadınların sorgulanmasında yardım etmiştir.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Sör Clayton Stannis Baratheon'a yeminlidir. Kuzey'e Kral Stannis ile birlikte giden Kraliçe'nin Adamları arasındadır.

Ejderhaların Dansı

Sör Clayton Suggs, Kara Kale Savaşı sonrasında Sur'dan Kara Kale'ye geçen Kral Stannis'in onur muhafızları arasındadır. Savaş konseyi sırasında Sör Suggs Hornwood, Cerwyn, Tallhart, Ryswell ve Dustin hanelerinin hepsinin Lannister köpeği ve hain olduğunu söyler. Stannis, Gece Gözcüleri Lord Kumandanı Jon Kar ile özel görüşme yapmak için adamlarını dışarı gönderdiğinde Clayton Suggs Harwood Fell'e onu güldüren bir şeyler söyler.

Kışyarı Yürüyüşü'nde Stannis'in ordusu yavaşladığında Clayton, Sör Godry Farring'in kar fırtınasının yatışması için R'hllor'a birisini yakmayı önerdiğinde onunla aynı fikri paylaşır ancak kral reddeder. Asha Greyjoy kral kanı nedeniyle kendisini yakmalarından korkar çünkü babası Balon Demir Adalar ve Kuzey Kralı'dır.

Dört Peasebury adamı mola verdikleri bir alanda yamyamlıktan yakalandığında R'hllor'a kurban olarak canlı canlı yakılma emri verilir. Adamların lideri hızlı bir ölüm elde etmek için Kraliçe'nin Adamları'na hakaret eder. Clayton adamın boğazını hızlı bir bıçak darbesiyle keser. Clayton kurbanlar yakıldıktan sonra Asha'ya hakaret eder ancak Sör Justin Massey ve Alysane Mormont tarafından orayı terk etmesi sağlanır.

Asha Clayton'a Stannis'in tecavüz edenleri hadım ettiğini hatırlatır ancak Clayton ise gülerek yakında onun yakıldığını göreceğini söyler. Barındıkları köye doğru yaklaşan atların sesleri duyduğunda Clayton Asha'ya koşup Lord Roose Bolton'un ordusunun geldiğini krala haber vermesini söyler. Ancak gelenlerin Braavos Demir Bankası'ndan Tycho Nestoris ile Asha'nın Derinorman Kalesi'nde ki adamlarından bazılarının olduğunu görür.

Ser Clayton, kılıcını çekip onları karşılıyor.

Kış Rüzgarları

Sör Clayton Suggs, Kral Stannis Üstat Tybald'ı kendisine olan sadakati hakkında sorgularken orada bulunan Sör Godry Farring ve Sör Richard Horpe ile beraberdir. Stannis Üstat Tybald'ın kendisine her şeyi anlatmasını aksi taktirde Sör Clayton'un işkencelerinden birkaç örnek vererek ona teslim edeceğini söyler. Clayton ayrıca Stannis'in Theon'u yakmasını istemektedir.

Clayton Suggs hakkında söylenenler

Clayton Suggs, Bitçukuru'nun dar sokaklarında öğrenilecek her şeyi öğrenmiştir. Ben seni onun sorumluluğuna verdiğimde kendi zincirinle seni boğabilir veya bir kaşıkla gözünü oyabilir.

Stannis Baratheon'dan Tybald'a.