Clayton Suggs

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Clayton Suggs
Karakter Bilgisi
Unvan Ser
Bağlılık Suggs Hanesi
Ejderha Kayası-Baratheon Hanesi
Kraliçenin Adamları
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı(Görüldü)
Kış Rüzgarları(Görüldü)

Kraliçenin adamlarından Ser Clayton Suggs önceleri basit ve fakir bir şövalyeydi. Bitçukuru'nun yerlisidir. Gaddar ve işkenceden özellikle de kadınlardan hoşlanan birisidir. Onun sadece Işığın tanrısının sevgisini kazanmak için insan kurban etmeyi sevdiği rivayet edilir. Onun kişisel arması "kanatlı domuz" 'dur.

Görünüm

Kel bir kafayla beraber kısa ve iri yarı bir vücut ve ağız dolusu kırık çürük dişler. Tok bir sesi var.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Ser Clayton Kral I. Stannis'e yeminlidir. Kuzeye Kral Stannis ile birlikte giden şövalyeler arasındadır.

Ejderhaların Dansı

Ser Clayton Suggs, Kışyarı'nda Derinorman Kalesi'ne Kral Stannis ile birlikte gidenlerin arasındadır. Ayrıca "Kafadar" diye isimlendirilmiş ve Ser Godry'nin güçlü bir sağ kolu olmuştur. Ser Suggs ayrıca Hornwood, Cerwyn, Tallhart, Ryswell ve Dustin hanelerinin hepsinin Lannisterin köpeği ve hain olduğunu belirtiyor.

Stannis, Jon Kar ile toplantısı sırasında Clayton Suggs, Jon'un bardağını boşaltır ve Harwood Fell'e onu güldüren bir şeyler mırıldanır. "Çocuk" kelimesi dediklerinin arasındadır. Jon Kar, Suggs'ın tecrübesiz bir şövalye olduğunu düşündü: "Güçlü olduğu kadar da ham" Suggs, Ser Godry karfırtınasının yatışması için R'hllor tanrısına birisini yakmayı önerdiğinde onunla hemfikirdir. Asha Greyjoy ise Suggs'ın kimi yakmak istediğini biliyordu.

Asha Clayton Suggs'ı sevmiyordu:Çünkü onu sadece bir zalim olarak görüyordu.Suggs sürekli Asha'ya küfürler edip onu rahatsız ediyordu. Asha onu gece ateşlerinde dudaklarını aralık ve gözlerini hırslı gördü.Ve Suggs'ın sevdiği şey R'hllor tanrısının değil alevler olduğu kanısına vardı.

Ser Justin Massey'e, Suggs'ın her zaman böyle mi olduğunu sorduğunda ise Massey yüzünü ekşitti ve şöyle dedi: "Ejderha kayasında Suggs işkencecilerle kumar oynardı ve mahkumların sorgulanmasında işkencecilere yardım ederdi. Özellikle mahkum genç bir kadın olduğunda..." Asha şaşırmamıştı. Asha, Suggs'ın kendisini yakmaktan özel bir zevk alacağından şüphesizdi.

Peasebury'nin dört adamı yamyamlıktan yakalandığında R'hollor tanrısına kurban olarak canlı canlı yakıldı. Suggs'a ağır hakaretler eden biri dışında. Suggs onu bıçakla öldürmeyi tercih etti. Suggs hiç bir şey demedi: tek bir çizikle adamın gırtlağını yardı ve göğsünden aşağı kanlar boşaldı. Adamlar yandıktan sonra Suggs tekrar Asha'yı rahatsız etti ve demir organının kışın zevk alıp almadığını sordu. Nefesi bira ve soğan kokuyordu ve Asha onun domuz gibi gözleri olduğunu gördü. Asha bu iki gözün arasında bir balta olduğunda bu surattan çıkacak feryatları düşündü.

Sonra Suggs, Asha'yı kurban edilip yanmış cesetlere bakarken yalnız bulduğunda ona hakaret etti. Asha, Suggs gibi adamların kadınları küçük düşürmek içi neden hep kadın organını söylediklerini merak ediyordu. O kadının sadece bir parçasıydı ki erkekler değer veriyordu. Asha, Suggs'ın Morgan Little'dan daha kötü olduğunu düşündü ne de olsa Morgan bir şey söylediği zaman onu düşünüp de söylüyor. Ve Asha, Suggs'a Stannis'in tecavüz edenleri hadım ettiğini hatırlattı. Suggs ise gülerek yakında onun da yakıldığını göreceğini söyledi. Aniden atlıların seslerini işittiler. Suggs, Bolton ordusunun üzerilerine geldiğini düşündü ve kılıcını çekip Asha'ya koşup kralı uyarmasını söyledi. Suggs'ın vahşi olduğu ama asla cesaretinin eksik olmadığı Asha'nın dikkatini çekti. Fakat Gelenler Braavos'un Demir bankasından Tycho Nestoris onun eskortları ve Asha'nın demirdoğumlularından bazıları olduğu belli oldu.

Ser Clayton, kılıcını çekip onları karşılıyor.

Kış Rüzgarları

Ser Clayton Suggs, Kral Stannis, Tybald'ı kendisine olan sadakati hakkında sorgularken orada bulunan Ser Godry Farring ve Richard Horpe ile beraberdir. Stannis Ser Clayton'un Üstad Tybald'a her şeyi anlatması için yaptığı işkence tehditlerine göz yumar.

Clayton Suggs hakkında söylenenler

Clayton Suggs, Bitçukuru'nun dar sokaklarında öğrenilecek her şeyi öğrenmiştir. Ben seni onun sorumluluğuna verdiğimde kendi zincirinle seni boğabilir veya bir kaşıkla gözünü oyabilir.

Stannis Baratheon'dan Tybald'a.