Cleon

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Cleon
Karakter Bilgisi
Lakap Muhteşem Cleon
Kasap Kral
Unvan Astapor'un Kralı Cleon
Kültür Astapor
Ölüm 300FSAstapor
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)

Muhteşem Cleon ve Kasap Kral olarak bilinen Astapor’un kralı Cleon, Astapor’un yeni yöneticisidir. İkisi yeni karısından olmak üzere üç kızı vardır.

Geçmişi

Fetihten önce sahibi Grazdan mo Ullhor için kasap olarak çalışan bir köleydi. Astapor’daki herkesden hızlı domuz doğradığı söylenir.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Daenerys Targaryen Astapor’u fethettikten sonra yönetmesi için üç kişilik bir konsey kurmuştur. Cleon, konseyin tekrar iyi sahipleri başa getirmek istediği söylentisini yayarak halkı galeyana getirir. Halkın desteğiyle konseye girerek kendini kral ilan eder. Meereen’deki Daenerys’e bir bir ulak (Lord Ghael) göndererek Yunkai’yi yok etmek için bir anlaşma önermiş ve kendi karısını bırakarak Dany ile evlenmek istediğini söylemiştir.

Ejderhaların Dansı

Hazzat’un Boynuz’undaki savaşta yenildikten sonra yeni Lekesizleriyle birlikte Astapor’a kaçmak zorunda kaldı. Yunkai’ye tekrar saldırma emri verirken kendi adamları tarafından öldürüldü. Ölümünün ardından kendilerine İkinci Cleon, onun metresi Fahişe Kraliçe, İkinci Cleon’un Katili ve Serseri Kral diyen birçok yönetici ortaya çıkmıştır. Yunkai’nin Astapor Kuşatması sırasında Astapor’un Yeşil Rahibesi’nin Yunkai’nin teslim olacağı görüşü üzerine Cleon’un cesedi topraktan çıkarılır ve zırh giydirilir. Ceset ata bağlanarak yeni lekesizlere liderlik eder. Saldırıda herkes öldürülür.