Cleos Frey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
MiniCleos.png
Cleos Frey
544px-House Frey.png
424px-Ser Cleos Frey TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Frey Hanesi
Lannister Hanesi
Irk Nehirli
Doğum FS 258 ile FS 275 arası, Casterly Kayası
Ölüm FS 299Nehir Toprakları
Jeyne Darry
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Cleos Frey, Frey Hanesi'nden bir şövalye, Sör Emmon Frey ve Genna Lannister'ın en büyük oğludur. Jeyne Darry ile evlidir, Tywin ve Willem isimli iki genç oğlu vardır. Kişisel arması dörde bölünmüş zeminde sağ çaprazlar da Lannister aslanı ve sol çaprazlar da Frey kuleleridir.

Görünüş ve Karakter

Cleos'un ince bir yüzü, zayıf bir çenesi ve tel tel olmuş kahverengi saçları vardır. Korkaktır ve çokda zeki sayılmaz.

Cleos genelde Lannister ve Frey hanelerinin renklerinde giysiler giyer. Bir kılıç ve bıçak taşır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Yedi Krallık'ta savaşlar patlak verdiğinde Frey Hanesi Stark Hanesi'nin tarafını seçmiştir ancak Cleos Lannister kanı olması sebebiyle Lannister'lar'ın yanında savaşır. Fısıltılı Orman Savaşı'nda Sör [[Jaime Lannister] ile beraber yakalanmıştır.

Kralların Çarpışması

Kuzeyin Kralı Robb Stark barış elçisi olarak Kral'ın Şehri'ne Nehirova'da esir tutulan Cleos'u gönderme kararı alır. Tutsak şövalyeyi, Robb'un ulukurdu Boz Rüzgar koklamıştır. Cleos görevi tamamladıktan sonra Nehirova'da tutsaklığına devam edeceğini taahhüt eder.

Barış sancağı taşımalarına rağmen Cleos'un grubuna Kırık Adamlar saldırır, üç kişi ölür ve altı kişi yaralanır. Başkentte ki Vekil Kral Eli Tyrion Lannister ile Kraliçe Cersei Lannister Robb'un teklifini reddeder. Tyrion Cleos'u Vylarr önderliğinde ki yüz Kızıl Pelerinli ile birlikte karşı teklifle Nehirova'ya gönderir.

Cleos, Lord Eddard Stark'ın kemiklerini Nehirova'ya getirir. Cleos'un barış sancağı altında olmalarına rağmen Tyrion'un gizli plan kurduğu dört asker Nehirova'da tutsak olan Jaime'yi kurtarmaya çalışmıştır. Plan başarısız olunca Jaime zindanlara atılır, eski tutsaklık yaşadığı kule hücresine ise Cleos kapatılır. Catelyn Tully Cleos'a bir sürahi şarap gönderir ve sorgulama öncesinde sarhoş olmasını sağlar.

Kılıçların Fırtınası

Catelyn Tully, Jaime'yi zindandan çıkartır, Brienne'e Jaime'yi Kral'ın Şehri'ne götürmesini ve karşılığında kızları Arya ve Sansa'yı getirmesini ister. Cleos'da serbest bırakılır ve Cersei'ye yeni teklifleri götürmesi istenir. Cleos kızlar serbest bırakıldığında Tyrion aracılığıyla kuzgun göndereceğini vaat eder. Jaime kuzeni Cleos tarafından tıraş edilir. Sör Robin Ryger, Cleos nehirde kendilerini kovaladıkları zaman Kavşaktaki Han'da bir süre beklerler, ardından Brienne orada fazla kalamayacağını söylediğinde Cleos bu durumdan şikayet eder. Cleos Kızıl Çatal'dan ayrılırken bir binek atına biner.

Grup Bakire Havuzu ile Duskendale arasında üç kaçak okçu tarafından pusuya düşürülür. Cleos oklarla vurulur, atı ürker ve kaçmaya başlar; atına takılan Cleos ise atının onu sürüklemesi sonucu öldürülür. Jaime Cleos'un kılıcını alır ve Cesur Dostlar'la karşılaşmadan önce Brienne ile mücadele eder.

Harrenhal'dan Kral'ın Şehri'ne giderlerken Brienne'in inatçılığından dolayı sinirlenen Jaime beklenmedik şekilde Cleos'un varlığını özler.

Kargaların Ziyafeti

Nehirova Kuşatması sırasında Jaime Cleos'un ölümünü ebeveynleri Genna Lannister ve Emmon Frey'e anlatır. Jaime haydutlarla işleri bittikten sonra Cleos'u bir derenin kenarına gömdükleri konusunda yalan söyler.

Alıntılar

Cleos : Leydim, ben kaçırma olayıyla ilgili hiçbir şey bilmiyorum. İblis, bir Lannister'ın Lannister muhafızları tarafından korunması gerektiğini söyledi. Size şövalyelik onurum üstüne ... Catelyn : Ayağa kalkın sör. Walder Frey'in hiçbir torununun bir yeminbozan olamayacağını biliyorum.

-Cleos ve Catelyn Tully

Cleos : Ben hançerle ilgili bir şey bilmiyorum... Catelyn : Siz hiçbir şey bilmiyorsunuz.

-Cleos ve Catelyn Tully

Hakkında Söylenenler

Cesur bir adam değil, diye düşündü Catelyn. Lannister olduğundan fazla Frey'di doğrusu.

-Catelyn Tully'nin düşünceleri

Büyükbabanız Lord Walder bana bağlılık yemini etti ve Frey Hanesi'nin desteğini verdi. Kuzenleriniz ve amcalarınızın çoğu Fılsıltılı Orman'da benimle birlikte savaştı ama siz aslanlı sancağın altında dövüşmeyi tercih ettiniz. Bu durum sizi bir Lannister yapar.

-Robb Stark

Sör Cleos bir gelincik gibi görünüyordu, bir ördek gibi dövüşüyordu ve bilhassa yiğit bir dişi koyunun cesaretine sahipti.

-Jaime Lannister'ın düşünceleri

Elimizde ne var, dürüst bir koyun kafalı mı yoksa bir dalkavuk mu?

-Jaime Lannister'ın düşünceleri

Jaime : Haydutlar tarafından saldırıya uğradık. Sör Cleos onları dağıttı ama bu onun canına mal oldu.

Emmon : Oğlan cesaret sahibiydi, hep bunu söylerdim. Cesaret onun kanındaydı.

Genna : Kemikleri Kaya'nın altına Kahramanlar Koridoru'na defnedilmeli. Nereye gömüldü?

Jaime : Bir derenin yanına. Bu savaş bittiğinde o yeri bulacağım ve Cleos'u eve göndereceğim.

-Jaime Lannister, Genna Lannister ve Emmon Frey

Aile

 
Walder
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Emmon
 
Genna Lannister
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cleos
 
Jeyne Darry
 
Lyonel
 
Melesa Crakehall
 
Tion
 
Kızıl Walder
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tywin Ty
 
Willem