Codd Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Codd Hanesi
425px-House Codd.png
Hane arması siyah zemin üzerine gümüş morina balığı
Sözler İnsanlar bizi hor görse de
Bölge Demir Adalar, Westeros
Bağlılık Greyjoy Hanesi

Codd Hanesi, Demir Adalar'da soylu bir hanedir. Sözleri İnsanlar bizi hor görse de, armaları ise siyah zemin üzerine gümüş morina balığıdır.

Codd'lar demirdoğumlular arasında saygın bir hane değildir. Tuz karıları ile kölelerin soyundan gelirler. Erkeklerinin hırsız ve korkak, kadınlarının ise babaları ve kardeşleriyle yatan ahlaksızlar olduğu düşünülmektedir.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Euron kendini Demir Adaların Kralı ilan ettiğinde Sol-El Lucas Codd biat eder. Genellikle insanlar tarafından hor görülen Codd'lar Kral Şurası'nda Victarion Greyjoy tarafından görüldüler. Kral Şurası'nda Euron'un taraftarlarından biride Lucas'dır. Eldred Codd  Kral Şurası sırasında Bakir Qarl'la parmak dansı yapar ve kaybeder.

Kalkan Adaları Savaşı'ndan sonra Lord Hewett'ın Kalesi'ndeki ziyafette Lucas'ta yer alır. Duvardan parçaladığı bir goblini giyer. Ziyafet sonrasında Lord Humfrey Hewett'in kızlarından birine tecavüz eder.

Ejderhaların Dansı

Codd Hanesi'nin birçok üyesinden biri olan Dagon Codd, Victarion Greyjoy yola çıktığında Moat Cailin'de bırakılanlardan biridir. Dagon, Ramsay Bolton tarafından verilen teslimet şartlarını sunan Theon Greyjoy'u reddettiği için Adrack Humble tarafından öldürüldü.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Codd Hanesi