Cortnay Penrose

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Penrose.PNG
Cortnay Penrose
House Penrose.PNG
250px-Cortnay Penrose.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Baratheon Hanesi
Penrose Hanesi
Ölüm 298FSFırtına Burnu
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)

Sör Cortnay Penrose, Penrose Hanesi'nin bir üyesiydir ve Fırtına Burnu'nun kale muhafızıydı.

Görünüş

Cortnay, tamamen keldir ve çalı gibi sakalı vardır. Çok gergin bir yüz ifadesi vardır.

Tarih

Renly Baratheon, Küçük Konsey'de Kanun Başı görevini sürdürürken, Ser Cortnay Penrose, Fırtına Burnu'nun kale muhafızıydı. Edric Fırtına'nın, Renly'nin ağabeyi Kral Robert Baratheon'un en bilinen gayrımeşru çocuğu, yetiştirilmesinde en büyük emeğe sahiptir. Cortnay, deneyimli bir kumandan olarak atfedilir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Renly'nin suikastınden sonra; Cortnay, Stannis Baratheon'un oluşturduğu Fırtına Burnu Kuşatması'nı kaldırmasına yardım edene diz çökeceğini bildiren bir kuzgun yazıp etrafa yollamıştır. Stannis'e kaleyi teslim etmeden önce, Renly'nin ölümünden emin olmak için cesedi görmek istemiştir.

Fırtına Burnu, Kral Stannis tarafından kuşatılmıştı ve gelecek tüm yardımlara kapatılmıştı. Duvarların dibinde yapılan müzakerelerde, Stannis kendisine Fırtına Burnu'nun ve Robert Baratheon'un piçi Edric Fırtına'nın teslim edilmesini talep etmiştir. Fakat Ser Cortnay, bunu reddetmiş ve eldivenlerini Stannis'e atıp, onu düelloya davet etmiştir. Stannis bunu reddettikten sonra da, Ser Cortnay, bir şampiyon seçmesini söylemiştir. Bunu yaparken de Renly'i terkedip Stannis'e katılan sancakları da aşağılamıştır. Düelloyu kaybetme riskine girmektense, Stannis, Cortnay'i kaleyi yalnızca fırtına sayesinde alacakları hususunda uyarmıştır.

Stannis müzakerelerden sonra Davos'a, Melisandre'nin Cortnay'in ölümünü alevlerde gördüğünü söylemiştir. O gece Kral Stannis, Melisandre ile Davos'u, Cortnay'in gölge suikastçısıyla suikastinin tamamlanması görevi için gönderir. Cortnay'in yardımcısı, Lord Elwood Meadows, anında kaleyi ve Edric Fırtına'yı teslim eder.

Alıntılar

Cortnay'in alıntıları

"Kralları ve tanrıları, ayakkabı değiştirir gibi değiştiren bir adam. Tıpkı daha önce gördüğüm dönekler gibi."
- Cortnay'den, Alester Florent'e.


"Bu senin şüphe duyduğun davanın adaleti mi lordum? Yoksa kolunun kuvveti mi? Yoksa yanan kılıcına işeyip onu söndürmemden mi korkuyorsun?"
- Cortnay'den, Stannis Baratheon'a.


"Ötekiler senin Işık Lordu'nu mu becerdi? Şu taşıdığın bez parçasıyla, kaba etlerini mi ovaladı?"
- Cortnay'den Melisandre'ye.

Cortnay hakkında alıntılar

"Stannis: Kaçakçılar insan sarrafıdır. Ne diyorsun bu adama?
Davos: İnatçı."
- Davos'dan Stannis'e.

"Özrümü yüzüme fırlattı. Evet, ve pazarlık yaparak da kendi hayatını ve şu duvarın arkasında olan herkesin hayatını. Düello? Beni Robert ile karıştırdığına şüphe yok!"- Stannis Baratheon