Coryanne Wylde

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Wylde.svg.png
Coryanne Wylde
Yedi Yıldız.Png
Karakter Bilgisi
Unvan Leydi
Septa (Sözde)
Bağlılık Wylde Hanesi
Targaryen Hanesi
Yedi İnancı
Kültür Fırtınalı
Doğum FS 35
Kitap(lar) Ateş ve Kan (Bahsedildi)

Leydi Coryanne Wylde, Kral Jaehaerys I Targaryen'in saltanatının başlarında Wylde Hanesi'nin bir üyesidir.

Hayatı

Coryanne Wylde, Yağmur Kalesi'nden Lord Morgan Wylde'ın kızıdır. Genç yaşta ahırlarda çalışan somurtkan bir oğlan tarafından bakireliğini kaybeder. Genç Kızların Dikkatine adında yazdığı kitapta birlikte olduğu kişiyi kendi yaşlarında yakışıklı bir çocuk olarak anlatır ancak Yağmur Kalesi'nin üstadına göre bu adam; otuzlu yaşlarda, yüzünde çiçek bozuğu izler taşıyan aygır gibi şişman bir hizmetkardır. Adam kısa süre sonra iğdiş edilir ve Coryanne odasına hapsedilir, FS 48'de odasında piç oğlunu doğurur. Oğlan Fırtına Burnu'nda bir kahyaya evlatlık olarak gönderilir. Coryanne'ın utancı ise sadece Yağmur Kalesi'nin duvarları içindekiler tarafından bilinir.

FS 50'de Kral Eli Lord Rogar Baratheon ve Vekil Kraliçe Alyssa Velaryon, Kral Jaehaerys ve kız kardeşi-eşi Kraliçe Alysanne'ın evliliklerini tamamlamadan bitirmeye çalışırlar. Leydi Alyssa, Ejderha Kayası'nda ki Alysanne'ın hizmetine kadınlar göndermeyi planlar, gerçekte kadınların görevi Alysanne'ı evliliğin iptaline ikna etmeye çalışmaktır. Genç Kızların Dikkatine 'de yazana göre, Lord Rogar veya kardeşi Sör Borys tarafından Leydi Coryanne'de bu kadınların arasına yerleştirilir ancak onun görevinin kralının yatağına girmesi ve Alysanne'ın buna sinirlenip nikahı iptal etmesi olarak amaçlanır. Ancak bu girişim başarısız olur.

FS 50'den sonra Coryanne, Ejderha Kayası'nda ki garnizon kumandanının küçük oğlu Sör Howard Bullock ile adam evli olduğu halde kaçar. Bir balıkçı teknesi ile Akıntıtaşı'na giderler ve oradan önce Pentos'a ardından İhtilaflı Topraklar'a giderler, Sör Howard burada Ücretsiz Şirket adında bir paralı asker grubuna katılır. FS 53'de Myr'de atından düşmesi sonucu ölür.

FS 90'de Genç Kızların Dikkatine adlı kitabın ilk kopyası Westeros'ta ortaya çıkar. İddiaya göre Leydi Coryanne tarafından yazılmıştır. Kitapta günahın, acının ve köleliğin hayatında ki ayrıntıları yazılıdır, Aliüstat Gyldayn'e göre Leydi Coryanne Eski Şehir'de septa olmadan önce Essos'da birçok erotik macera yaşamıştır.

Aile

 
 
Morgan
 
Eşi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oğlu
 
Kızı
 
Coryanne
 
Somurtkan
Delikanlı
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Piç Oğlu