Crabb Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Crabb Hanesi
Coats of arms of None.png
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Fısıltılar (eskiden)
Bölge Taç Toprakları, Westeros
Bağlılık Kral Toprakları-Baratheon Hanesi

Crabb Hanesi Taç Toprakları'nda bulunan soylu hanelerden biridir, Kral'ın Şehri'ne yeminlidirler. Çatlakpençe Noktası'nda bulunurlar. Hanenin eski yerleşkesi Fısıltılar'dır, kale bin yıldır harap haldedir. Armaları ve sözleri kitaplarda geçmemektedir.

Tarihi

Sör Clarence Crabb, Çatlakpençe Noktası bölgesinin efsanevi kahramanlarından biridir. Yerleşkeleri Fısıltılar'ın ismi, ölmüş insanların kopmuş kafalarını karısına getirerek kaleyi yükselttiğinden dolayı adlandırılır. Bu kafalar korsanlar, lordlar, sihirbazlar, şövalyeler ve danışmanların kafalarıdır bu anlamda kendi aralarında fısıltılı konuştukları söylenir.

Ejderhaların Dansı sırasında Crabb Hanesi Rhaenyra Targaryen'e bağlılıklarını bildirir. Crabb askerleri Aegon II Targaryen'in liderliğindeki Yeşiller ordusu Uyku Kalesi'ne saldırdığında Lord Walys Mooton'un yardım gücüne katılırlar. Daha yakın zamanda Robert'ın İsyanı sırasında Crabb Hanesi üyeleri Prens Rhaegar Targaryen'in yanında Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda savaşırlar.

Crabb Hanesi iyi şövalyeler de üretirlerdi. Üç hane mensubu Kral Muhafızları'na katılır bunlar; Sör Clement Crabb, Sör Rupert Crabb ve Sör Kısa Clarence'dır.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Bakire Havuzu'na gelen aptal bir soytarı haberi duyduktan sonra Brienne Tarth Dick Crabb'ı aramaya başlar. Dick Brienne'le Kokuşmuş Kaz'da konuşur, soytarıya götürmek için para ister. Dick Fısıltılar'da Shagwell tarafından öldürülür.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Crabb Hanesi

Tarihi Üyeler