Crakehall Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Crakehall Hanesi
CrakehallHanesi.PNG
Hane arması Kahverengi zemin üzerine erkek domuz
Sözler Her biri korkusuz
Yerleşke Crakehall
Şimdiki Lord Lord Roland Crakehall
Bölge Batı Toprakları
Unvan Crakehall Lordu
Varis Tybolt Crakehall
Bağlılık Lannister Hanesi
Kurucu Domuzkatili Crake
Kurulma Tarihi Kahramanlar Çağı

Crakehall'ın Crakehall Hanesi, Batı Toprakları’nda bulunan soylu bir hanedir. Yerleşkeleri olan Crakehall, Okyanus Yolu’nun üzerinde kurulmuştur ve Gün Batımı Denizi ile büyük bir ormanın ortasındadır. Crakehall'lar, aşırı yapılı ve güçlü olmalarıyla bilinir. Sözleri Her biri korkusuz, armaları ise kahverengi zemin üzerine bir erkek domuzdur.

Tarih

Crakehall Hanesi'nin soyu İlk İnsanlar'a dayanır. Soylarını Kahramanlar Çağı'nda yaşamış olan Domuzkatili Crake'ten geldiğini iddia ederler. Kral Hagon Hoare'yi yendikten sonra, Sör Aubrey Crakehall, Shrike tarafından boğulana kadar Demir Adaların Kralı olarak yönetmiştir.

Sör Eustace Osgrey'e göre Daemon Blackfyre destekçilerinden biri Kırmızı Diş'ti, Crakehall hanesine mensup olabilir. Sör Roland Crakehall, kraliyet ailesi Ashford'a giderken onlara eşlik eden Kral Muhafızları'nın üç üyesinden biriydi. Sör Roland ve yeminli kardeşleri Yedi Yargısı'nda Prens Aerion'un tarafını tuttular. Sör Roland, İkinci Blackfyre İsyanı önlemek için kraliyet yanlılarının başında bulunan üç Kral Muhafızı'ndan biridir.

Jaime ve Cersei'yi Elia ve Oberyn'le evlendirmek isteyen Prenses Martell Casterly Kayası'na gitmeden Crakehall'da durur. Jaime Lannister ve Merrett Frey, Kral Ormanı Kardeşliği'ne karşı savaşan Lord Sumner Crakehall'ın yaveriydiler. Sör Elys Westerling ve Lord Sumner Crakehall, Jaime Kral Aerys II Targaryen'i öldürdükten sonra taht odasına giren ilk kişilerdi.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kral Eli Turnuvası'na katılanlar arasında bir Crakehall şövalyesi bulunmaktadır. Lord Walder Frey, turnuvaya katılan üçüncü karısı Amarei Crakehall'dan olma tüm çocuklarının onu hayal kırıklığına uğrattığını söyler, karısı Amarei Crakehall'da dahil tüm Crakehall kadınlarının fahişe olduğunu iddia eder.

Tyrion Lannister, babasının ordularını toplayıp Nehir Toprakları'na ilerleyişi sırasında sancaklar arasında Crakehall'ın domuzunu görür. Jaime Lannister'ın ordusunun yenilgi haberini Tywin Lannister'a ulaştıran adamın armasında Crakehall'ın domuzu vardır.

Kralların Çarpışması

Sör Burton Crakehall'ın tekrar görünene kadar Sör Beric Dondarrion'u öldürdüğü bilinir. Sör Burton Crakehall'ın Öküzağzı Savaşı'nda öldürüldüğü rapor edilir lakin bu yanlış çıkar. Arya Stark, Tywin Lannister Harrenhal'dan ayrılırken Crakehall sancağını görür. Küçük Walder Frey kalkanının dörtte birinde büyük annesi Amarei Crakehall'ın domuzuna yer verir.

Kılıçların Fırtınası

Sör Lyle Crakehall, Geçitler Savaşı'nda esir düşerek Pembe Bakire'ye götürülür. Jaime Lannister'a göre hayatta olup ondan daha güçlü olan erkekler arasında Lyle Crakehall'da vardır..

Beric Dondarrion, oyulmuş tapınakta Arya Stark'a, Burton Crakehall'ın topuz ile ona vurduğu sol kulağındaki noktayı gösterir.

Sör Merlon Crakehall, Prens Oberyn Martell'i karşılamak için Kral'ın Şehri'nde bulunan soyluların arasında yer alır.

Kargaların Ziyafeti

Güçlü Domuz Sör Lyle Crakehall, Kral Robert Baratheon'un dulu Kraliçe Cersei Lannister'a Kral Tommen Baratheon'un düğününde Şimdi Westeros iki kraliçeye sahip. demesi üzerine Cersei sinirlenir.

Tywin Lannister'ın cenazesi Kral'ın Şehri'nden Casterly Kayası'na gönderilirken onla beraber giden soylular arasında Crakehall'ın domuzuda gözülür. Güçlüdomuz, Kral'ın Şehri'nde mızrak eğitiminde görülür.

Lyle Crakehall Nehirova Kuşatması'na giderken Jaime Lannister'a katılır. Yolculukları sırasında yaşlı bir şövalye olan Sör Roger Hogg tarafından savunulan kule Domuz Boynuzu'ndan geçerler. Roger Hogg, Lyle Crakehall'a onun gerçek bir Crakehall olup olmadığını görmek için sorular sorar.

Darry Kalesi'nde dinlendikten sonra Lyle Crakehall, Tazı'yı öldürmek için ısrar eder. Jaime Lannister, bu ikiside uzun ve güçlü olsada Sandor Clegane'in daha hızlı ve güçlü olduğunu düşünür. Lyle Crakehall, Amarei Crakehall'ın torunu olan Leydi Amerei Frey ile konuşur ve Nehirova Kuşatması bittikten sonra Beric Dondarrion'la ilgileneceğine dair söz verir. Jaime Lannister, Amerei Frey'den hoşlanmaz.

Harrenhal'dayken Jaime Lannister, Güçlüdomuz ve Sör Flement Brax'ın aralarında tartıştığını görür ve Sör Lyle Crakehall'ın bu kavgayı kazanacağını düşünür. Nehirova Kuşatması barış içinde bittikten sonra, Güçlüdomuz savaşma şansı bulamadığı için kızgınlığını dile getirir. Lyle Crakehall kuşatmadan sonra verdiği sözü tutmak için Jon Bettley ile birlikte Darry Kalesi'ne geri döner. Jaime Lannister, Kevan Lannister'ın el olmayı reddetmesi durumunda Sör Forley Prester veya Lord Roland Crakehall'ı alternatif olarak önermeyi düşünür.

Üçüncü Yüzyılın sonunda Crakehall Hanesi

Seride görülen hane üyeleri şunlardır:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Roland
 
Burton
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tybolt
 
Lyle
 
Merlon
 

Ana kolla bağlantısı bilinmemekle birlikte bilinen diğer Crakehallar şunlardır:

Tarihsel Üyeler