Craster

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Craster
Craster by Amok©
Karakter Bilgisi
Kültür Özgür Halk
Ölüm 299FSCraster'ın Kalesi
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Oyuncu Robert Pugh
TV Sezon 2
Sezon 3

Craster bir yabanıldır, ve Sur'un Ötesi'nde bulunan Craster'ın Kalesi'nin efendisidir. Kötü şöhretine rağmen, Gece Gözcüleri'nin dostu olarak kabul edilir.

Görünüm ve Karakter

Dizide Craster karakterini canlandıran oyuncu Robert Pugh

Güçlü bir adam olan Craster, hayatının son demlerini yaşamaktadır. Saçları griden beyaza dönmeye başlamıştır. Düz bir burnu ve sarkık bir ağzı vardır, bu ona acımasız bir görünüm verir. Kulaklarından birini soğuktan kaybetmiştir.

Craster, Gece Gözcüleri'ne karşı açıkça düşman olmayan az sayıdaki yabanıldan biridir. Her ne kadar gece nöbetine karşı kötü niyet belirtisi göstermese de ve hatta onlara Sur'un Ötesi'nde sığınak teklif etmesine rağmen yinede güvenilmez bir müttefik olarak görülür. Bunun nedeni, kız çocukları ile olan ensest ilişkileri ve erkek çocuklarını kurban eden bir akraba katili olduğu şüphesinden kaynaklanmaktadır.

Tarih

Craster'ın Beyazağaç köyünden yabanıl bir kadın ile Gece Gözcüleri'nden birinin gayrimeşru oğlu olduğu söylenir. Babası Craster doğduktan sonra annesini terk eder ve annesi onu Kara Kale'ye getirmeye çalıştığında Gece Nöbetçileri tarafından kovulur. Babasının adı seride belirtilmez.

Craster, Sur'un Ötesi'nde birçoğu Gilly, Dyah, Ferny ve Nella gibi kendi kızları olan on dokuz karısıyla yaşar. Doğan her oğlunu kurban ettiği düşünülür.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Craster, Gece Gözcüleri'nin Sur'un Ötesi'ne yaptığı keşif sırasında isteksizce gece onun evinde kalmasına izin verir. Lord Kumandan Jeor Mormont'a Mance Rayder'ın yeri hakkında eksik bilgiler verir. Ayrıca Benjen Stark'ı üç yıldır görmediğini söyler. Craster'a Sur'un güneyine kadar götürüp yolda eşlik edilmesi teklif edilir ancak Craster reddeder.

Kargaların Ziyafeti

İlk İnsanların Yumruğu Savaşı sonrasında, Craster saldırıdan kurtulanların bir gece boyunca evinde ağırlar. Bu kez, Gece Nöbetinden birkaç kişi, isyan ederek Craster'ın depolarındaki yiyecekleri olduğunu ve onlarla paylaşmadığını iddia eder. Craster, Gece Nöbetçilerini son kez ağırladığını belirtir ve Craster ile Lord Kumandan Jeor Mormont'un öldürüldüğü bir isyan patlar. Craster Dirk tarafından öldürülür.