Daario Naharis

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Daario Naharis
250px-Daario Naharis.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Fırtına Kargaları
Kültür Tyrosh
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası
Ejderhalarla Dans
Oyuncu Ed Skrein - Sezon 3
Michiel Huisman - Sezon 4
TV Sezon 3
Sezon 4

Daario Naharis Fırtına Kargaları adlı paralı asker grubunun başıdır. Tyrosh’ludur. Daario grubun diğer iki komutanını öldürerek grubun başına geçmiştir.

Görünüş ve Kişilik

Daario’nun sakalları üçe ayrılmış halde örülmüştür ve mavi renktedirler. Aynı zamanda saçları ve gözleri de mavi renktedir. Bıyıkları altın renge boyanmıştır ve büyük, kemerli bir burnu vardır. Kıvrak bir vücuda ve pürüzsüz bir tene sahiptir, altın bir dişi vardır ve parlak renklerden oluşan elbiseler giyer. Sol kalçasında bir Dothrak arakh’ı, sağ kalçasında bir Myr hançeri bulunur. Her iki kılıcın kabzası altındandır ve bir çıplak kadını tasvir edecek şekilde oyulmuştur.Daario iyi bir dövüşçüdür ve tüm paralı askerler gibi inançsız ve vahşidir. Aynı zamanda çok çabuk sinirlenebilir ve pervasızdır, ancak Daenerys Targaryen’e karşı bir sevgi beslemektedir.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Daenerys Targaryen Yunkai’ye ilerlediğinde, Daario Fırtına Kargaları ile Yunkai’yi savunmak adına şehirdeydi. Daenerys Fırtına Kargaları ile görüşmek istediğinde, Daario diğer iki komutan ile birlikte oradaydı. Daenerys Fırtına Kargaları’na eğer Fırtına Kargaları Daenerys’e bağlılığını bildirirse altın ve yağma mallarını teklif etmiştir ancak grubun bir diğer kaptanı olan Prendahl na Ghezn tarafından reddedilmiştir. Fırtına Kargaları özgür adamlardan oluşurdu, bu yüzden Yunkai ile kontrat bozma adına tüm grubun katıldığı bir münazara oluştu. Münazara sürerken, Daenerys tarafından ikna edilmiş Daario, Prendahl ve Kel Sallor’u öldürerek Fırtına Kargaları’nı Daenerys’e getirdi.

Ejderhalarla Dans

Daenerys Daario’yu Lhazar ve Meereen arasındaki ticaret yollarını açmak amacıyla Lhazar’a elçi olarak gönderdi. Bu sırada Daenerys ve o sevgili haline geldi. Daario barışın nasıl sağlanması gerektiği konusunda bazı öneriler sunmuştur, bunların içinde Dany’nin Hizdahr zo Loraq ile yapacakları düğün ziyafetinde Dany’e bağlılığı sorgulanan adamları öldürmek de vardır. Kızıl Düğün’e çok benzeyen bu öneri Daenerys’i korkutmuş ve Dany öneriyi reddetmiştir. Dany Hizdahr ile evlendiğinde Daario öfkelenmiş ve Dany’nin huzurundan ayrılmıştır. Sonrasında o, Jhogo, Kaptan Groleo ve birkaç adamla birlikte Daenerys’in iyi niyetini göstermek amacıyla Yunkai’ye rehin verilmiştir. Danerys ejderha sırtında kaybolunca, Yunkai Groleo’yu öldürmüş ve diğer iki ejderha öldürülene kadar diğer rehinleri serbest bırakmayacağını bildirmiştir. Daario Yunkai’de esir kalır. Daario Yunkai’deyken Fırtına Kargaları’nın başına Dul Bırakan ve Şakacı geçmiştir.

Alıntılar

Güzel bir kadını sevmediğim, düşmanımı öldürmediğim ve güzel bir yemek yemediğim günleri asla yaşanmış saymıyorum.