Daemon II Blackfyre

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
John the Fiddler.png
Daemon II Blackfyre
Blackfyre Hanesi.png
Daemon II Targaryen.png
Karakter Bilgisi
Lakap Sör Kemancı John
Daemon'un Genç Oğlu
Kahverengi Ejderha
Unvan Andalların, Rhoynarın ve İlk İnsanların Kralı (Talip)
Yedi Krallığın Lordu (Talip)
Diyarın Koruyucusu (Talip)
Bağlılık Blackfyre Hanesi
Doğum 188FS yada 189FS
Ölüm 211FS ile 219FS arası, 
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)
Gizemli Şövalye (Bahsedildi)

Daemon II Blackfyre yada bilinen adıyla Genç Daemon, Daemon Blackfyre'ın üçüncü oğludur. Yedi Krallık'a gizlice geldiğinde kendini gezgin şövalye olarak tanıtır ve adının Sör Kemancı John olduğunu söyler. İkinci Blackfyre İsyanı'nın çıkmasına neden olur.

Karakteri ve Görünüşü

Sör Kemancı John olarak turunuvalara katıldığında Dunk onun alımlı, temiz traşlı yüzlü, ince ve sade hareketleriyle kıvrak bir adam olduğunu düşünür. Boynuna kadar gelen siyah saçları ile koyu mavi gözlerini gördüğünde Egg'in gözlerinin de aynı renkte olduğu belirtir. Kendini Daemon Blackfyre'ın oğlu olduğunu ifşa ettiğinde saçlarındaki siyah boyayı yıkar ve Genç Daemon'un gümüş-altın renkli saçları ortaya çıkar.

Daemon'un müzik ve güzel sanatlara bir sevgisi vardı. Lord Alyn Cockshaw ile yakın bir ilişkisi vardı. George R. R. Martin Daemon'un eşcinsel olduğunu kabul etmiştir.

Daemon'un kehanet rüyaları vardı. Kardeşleri Aegon ve Aemon'un öleceğini, Dunk'un Kral Muhafızları'na katılacağını rüyalarında görür. Beyaz Duvarlar'da da bir ejderhanın yumurtadan çıkacağını görür ancak bu rüyadaki ejderha Egg'dir.

Tarihi

Erken Yaşamı

Daemon, Daemon Blackfyre ile Tyrosh'lu Rohanne'nin üçüncü oğlu olarak Westeros'da doğar. Alyn Cockshaw ile yakın arkadaş olur ve ağabeyleri Aegon ve Aemon onlara eziyet eder. 196FS'de yedi yaşındayken babası Birinci Blackfyre İsyanı'nı başlatır. Kızıl Çimen Savaşı'nda babası ve ağabeyleri öldürülür. Daemon ve hayatta kalan diğer aile mensupları Aegor Nehir'le beraber Tyrosh'a kaçar.

İkinci Blackfyre İsyanı

Tyrosh'dayken Daemon Beyaz Duvarlar'da bir ejderhanın doğacağını rüyasında görür. Bir Blackfyre destekçisi olan Lord Gormon Peake her nasılsa bu rüyayı duyar ve Dar Deniz'i geçip tahta çıkması için Daemon'u ikna eder. Daemon'u destekleyecek kuvvetleri bulmak içinse, Lord Ambrose Butterwell'in düğünü için yapacağı ve diğer lordları çağıracağı 211FS'deki turnuva seçilir. Ancak Acıçelik destek için Blackfyre adlı kılıcı vermez. Bunun nedeninin Peake'nin planına güvenmemesi yada Daemon'un rüyasına inanmaması neden olarak gösterilebilir (Bazılarına göre Daemon'un eşcinsel olmasından rahatsızdı).

Beyaz Duvarlar'daki turnuvaya gezgin şövalye Sör Kemancı John olarak Dunk ve Egg'in arasında katılır. Düğün sırasında bir gezgin şövalyenin nadir bir şekilde oturacağı kürsü üzerinde yer verildi. Gerdek olayına geçildikten sonra Daemon hala John kimliğiyle Duncan'a yaklaşır ve onun gelecekte Beyaz Pelerin giyeceğine dair rüyalar gördüğünü söyler. Duncan'ı kendi yanına çekmeye çalışır ancak Duncan oralı olmaz ve daha sonra Lord Gormon Peake onu uzaklaştırır. Daemon'un Westeros'a geri dönüşüne çok sevinen Alyn Cockshaw Daemon'un ilgisinin azalmasının üzerine onun gizli düşmanı haline gelir.

Turnuva sırasında Daemon Sör Franklyn Frey ve Sör Yeşil Galtry'i yener bununla birlikte Dunk Daemon'un kazanmasını Peake'nin ayarladığını ve rüşvet verdiğini öğrenir. Peake'nin rüşevetini kabul etmeyen Sör Glendon Çiçek ejderha yumurtasını çalmakla suçlanır. Glendon Daemon'un ilgisini çektikten sonra Daemon gerçek kimliğini ortaya çıkarır ve Glendon'un suçlarını savunması için ona düello şansı verir. Hala işkencenin verdiği etkilerden muzdarip olan Glendon Daemon'u atsız bırakır. Daemon bir çamur birikintisine düşer ve Kahverengi Ejderha unvanını kazanır.

İkinci Blackfyre İsyanı'nın Beyaz Duvarlar'da başladığı haberi Lord Brynden Nehir yada bilinen adıyla Lord Kanlıkuzgun'a ulaşır. Daemon kale içindeki silahlı askerlere savaşmak için cesaret veriyordu ancak askerler böyle zayıf bir kral için mücadele etmek istemiyorlardı. Sonunda yaklaşan ordular toplanınca Daemon Lord Kanlıkuzgun'a teke tek mücadele istedi ancak tutuklandı.

Sonraki Yaşamı

Kanlıkuzgun Daemon'u kadeşi Haegon'un Aegor Nehir tarafından taç takılmasını önlemek için rehine olarak tutar. Ancak Kızıl Kale'de rehine olarak yaşamaya devam ederken Genç Daemon birkaç yıl içinde ölür ve Acıçelik Üçüncü Blackfyre İsyanı'nı başlatır.

Alıntılar

John: Geniş omuzlarından akan soluk beyaz pelerini gördüm, topuklarına kadar. Beyaz kılıç, Sör, Kral Muhafızı, Yedi Krallık'taki en büyük şövalyelerin yeminli kardeşi olduğunu, bir kralı korumak, hizmet etmek ve memnun etmek için yaşadığını gördüm. Anlattıklarımı gördüm, biliyorum.

Dunk: Ne olursa olsun sadece bir kral birini Kral Muhafızı yapabilir.

John: Benim tahtı alacağımı varsayalım yada sonra. Şimdi keman çalmam gerek.

Daemon ve Duncan

Bu soluk beyaz kale, içi ejderha dolu yumurta. Rüyalarımda kardeşlerimi ölü gördüm. Onlar on iki yaşındalardı ve ben yedi yaşındaydım bu yüzden bana güldüler ve öldüler. Şimdi yirmi iki yaşındayım ve rüyalarıma güveniyorum.

Daemon ve Duncan

Seninle yada korkak Aerys'le yada onun herhangi bir şampiyonuyla dövüşeceğim.

Daemon ve Brynden Nehir

Onun rüyaları hepimizin ölümü olacak.

Gormon Peake'den Duncan'a

Aile

 
 
 
Daena Targaryen
 
Aegon IV Targaryen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daemon
 
Tyrosh'lu
Rohanne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon
 
Aemon
 
Daemon
 
Haegon
 
Eşi
 
Aenys
 
İki Oğlu
 
Kızları
 
Calla
 
Aegor Nehir
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daemon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daemon
 
 
 
 
Maelys