Daemon Kum

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Daemon Kum
Karakter Bilgisi
Lakap İnayet Piçi
Unvan Sör
Bağlılık Allyrion Hanesi
Kültür Dornelu
Doğum FS 278
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası
Kargaların Şöleni

Sör Daemon Kum, İnayet Piçi olarak da bilinir. Allyrion Hanesi'nin varisi olan Ryon Allyrion'un piç oğludur.

Geçmiş

Daemon, 14 yaşındayken Arianne Martell'in bakireliğini bozdu. Arianne'nin babası Doran Martell bunu öğrenmesine rağmen bir şey yapmadı. Daha sonra Daemon, Arianne'den evlilik sözü istedi ama Arianne bunu reddetti. Bu olaydan sonra da Oberyn Martell'in yaveri oldu.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Daemon bir noktada şövalyeydi, Kral Topraklarına doğru Oberyn Martell'e eşlik eden şövalyeler ve soyluların arasındaydı Oberyn'in kardeşi tarafından kendisini temsil etmesi için Küçük Konsey'e gönderildi. Oberyn, Tyrion'un davasını savunacak olan şövalye olduğu zaman Daemon onun yaverliğini yaptı.

Kargaların Şöleni

Oberyn, Sör Gregor Clegane tarafından öldürüldükten sonra Daemon,Nymeria Kum'a Oberyn ve Gregor'un arasında yaşananları anlatan bir kuş gönderdi. Dorne'a geri döndüğü zaman ise süratle Doran Martell tarafından tutuklandı.

Ejderhalarla Dans

Daha sonra Obara, Tyene ve Nymeria Kum ile birlikte Prens Doran tarafından serbest bırakılan Daemon, Balon Swann'un Sör Gregor Clegane'in başını Güneş Mızrak'a teslim ettiği ziyafette yer aldı. Ricasso'nun Kral Tommen Baratheon için kaldırdığı kadehi reddetmiştir.

Aile

 
 
Delonne
Allyrion
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ryon
Allyrion
 
Ynys
Yronwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daemon
Kum