Dale Seaworth

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Seaworth.svg.png
Dale Seaworth
House Seaworth.svg.png
Dale Seaworth by Patrick McEvoy, Fantasy Flight Games©.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Hortlak 'ın Kaptanı
Bağlılık Seaworth Hanesi
Ölüm FS 299Karasu Nehri
Bilinmeyen Eşi
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Ekte)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Dale Seaworth, Sör Davos Seaworth ile eşi Leydi Marya Seaworth'ün en büyük oğludur. Hortlak isimli geminin kaptanıdır.

Görünüş ve Karakter

Dale kare şekilli gösterişsiz bir yüze, ince ve kahverengi saçlara sahiptir. Dale ergenlik döneminde yüzünde çıkan şeftali tüyü sakallarıyla gurur duymuştur.

Hayatı

Dale evlenmiştir. O ve eşi bir bebek için dua etmişlerdir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Melisandre'nin Ejderha Kayası'nda ki septte Yedi'nin heykellerini yakması sırasında kardeşi Allard bu durumu onaylamadığını sessizce ifade ettiğinde Dale'de onunla aynı fikirdedir. Kral Stannis Baratheon, Kraliçe Cersei Lannister'ın erkek kardeşi Sör Jaime Lannister ile ensest ilişki içinde olduğu ve çocuklarının bu ensestten türediklerini, dolayısıyla Yedi Krallık'ın ve Demir Taht'ın kendisine ait olduğunu iddia eden mektupları dağıtması için Dale'de emir verir. Dale gemisi Hortlak ile Dorne kıyıları boyunca Kırık Kol'a ve daha da güneyden Arbor'a kadar mektupları dağıtmakla görevlidir.

Karasu Savaşı'ndan önce yapılan planlarda Kral Stannis Baratheon'un amirali Yüksek Kaptan Sör Imry Florent Davos Seaworth ve oğullarının gemilerini tehlikeli olan sancak kanadında ikinci hatta yerleştirir. Allard bunun onur verici bir yer olduğunu dile getirirken Davos bunun tehlikeli bir yer olduğunu belirtir. Dale ve diğer oğulları Davos'a acıyan gözlerle bakarlar.

Dale Karasu Nehri'nin girişindeki deniz savaşında Hortlak 'la savaşa katılır. Dönüş sırasında Hortlak çılgınateşin patlamasına yakalanır ve gemi Dale ile beraber yok olur.

Kılıçların Fırtınası

Karasu Savaşı'ndan kurtulan Davos, savaş sırasında ölen dört oğlunu hatırlar. Dale ve karısının asla dua ettikleri çocuğa sahip olamayacaklarını düşünür.

Davos, Salladhor Saan'a Hortlak'ın savaştaki çılgınateş yanıgınından kurtulup kurtulmadığını sorar. Salladhor geminin kurtulamadığını, Dale'in iyi bir adam olduğunu söyleyerek onu teselli eder.

Davos Stannis'e oğullarını alevlere gönderdiği için Melisandre'yi öldürmeyi planladığını söyler ancak Stannis ona bunun sebebinin çılgınateş olduğunu söyler.

Davos on bir yaşındaki oğlu Devan'a her baktığında o yaştaki Dale'e ne kadar çok benzediğini düşünür.

Ejderhaların Dansı

Davos Karasu Savaşı'nda dört oğlunu nasıl kaybettiğini düşünür.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
Davos
 
Marya
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dale
 
Bilinmeyen
 
Allard
 
Matthos
 
Maric
 
Devan
 
Stannis
 
Steffon