Dareon

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

--Arstan 18:22, 6 Mart 2013 (MSK)

Gece Gözcüleri.png
Dareon
Gece Gözcüleri.png
Dizide Dareon
Karakter Bilgisi
Lakap Kara Şarkıcı
Aşık
Bağlılık Gece Gözcüleri
Doğum FS xx1
Ölüm FS 300Braavos
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)

Dareon öncelikli olarak harika şarkılarıyla bilinen Gece Gözcüleri'nin kahyalarından biridir.Gözcülerden önce hak ettiği şekilde Arya Stark tarafından Braavos'da öldürülmüştür.

Tarih

Dareon Lord Mathis Rowan’ın kızıyla yatakta yakalanmadan önce Menzil bölgesinde çırak bir şarkıcıydı.Kız onu yatakta karşı koymadan çıplak beklerken ve odaya girmesine yardım etmesine rağmen babasının gözlerinde bu bir tecavüzdü.Bu yüzden Gece Gözcüleri'ne gönderilmiştir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Dareon, Jon ile aynı acemi sınıfında bulunmuştur; Jon’a göre “hızlı, ama incitmekten korkan biridir”.Harika bir şarkıcıdır ve akşam yemeğinde Gözcüler için söylediği şarkıyla tanınır. Üstat Aemon sesi için “üzerine bal dökülmüş şimşek” demiştir.Jon ile aynı zamanda Gece Gözcülerine katılacak zamanı geldiğinde adı kahyalar arasında okunmuş ve Kıyıdaki Doğugözcüsü'ne gönderilmiştir.

Kargaların Ziyafeti

Jon Kar, Lod Kumandan olduktan sonra Dareon’u Samwell Tarly, Üstat Aemon ve Şebboy ile birlikete Gece Gözcüleri hakkında kahramanca şarkılar söyleyip sura adam getirmesi için güneye yollmıştır. Braavos’a doğru yala çıkmışlardır. Dareon yolda ‘Zamanımın Sonbaharı’ ve ‘Demir Mızraklar’ gibi şarkılar söylemiştir. Üstat Aemon'un durumunun kötüleşmesiyle paralarını acısını azaltabilecek bir şifacı ve ilaç bulmak için harcımışlardır. Paraları azalınca Dareon yola devam etmek ve yiyecek alabilmek için para kazanmak amacıyla şarkı söylemek için gitmiştir. Fakat bunların yerine gitgide artan parasıyla şarap almış ve şehirin fahişeleriyle vakit geçirmişitir. Samwell onu Mutlu Liman'da ararken bir fahişeevinde bulduğunda Denizci’nin Karısı adlı sadece evlendiği adamlarla yattığını söyleyen bir fahişeyle evlenmiştir. Samwell ona bozduğu yeminini hatırlattığında Dareon pelerinini çıkarıp Samwell’in yüzüne fırlatmış ve siyahla işinin bittiğini söylemiştir. Samwell onu yumruklamış ve sonunda onsuz yola devam etmiştir.

İhanetinden sonra, Braavos’ta başarılı bir şarkıcı olmuş ve Denizlord’nun Sarayında çalmakla övünmüşütür. Kanalların Kedisi takma isimli Arya Stark Dareon’un Şarkı söylediği bölgede Braavos’lu Brusco adlı bir balıkçının yanında istiridye satmaktadır. Onun Gece Gözcülerinden bir kaçak olduğunu bilir ve bir gece fırsat eline geçtiğinde dar bir sokakta ihaneti için onu cezalandırır ve çizmelerini alarak cesedini bir kanala bırakır