Delikanlılar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Delikanlılar Ejderhaların Dansı’nın sonunda hüküm süren genç nehirli liderler Lord Kermit Tully, onun kardeşi Sör Oscar ve Lord Benjicot Blackwood’un takma adıdır. Alysanne Blackwood ve Leydi Sabitha Frey onların destekçileriydi. Hepsi Siyahlar’ın destekçisiydi.

Tarih

Bu ayrılmaz üçlü - Kermit, Oscar, Benjicot - Kral Yolu Savaşı’nı kazandıktan sonra kendi adamları tarafından onlara “Delikanlılar” lakabı verildi.

Cregan Stark ve Delikanlıların güçleri birlikte Kral Yolu üzerinden güneye ilerlerken, Lord Corlys Velaryon Kral Aegon II’ye tahttan çekilmesini ve Gece Nöbetçileri’ne katılmasını tavsiye etti. Aegon bunu reddetti. Birkaç gün sonra zehirlenmiş bir şekilde bulundu ve böylece Aegon III tahta çıktı. Delikanlılar başkente vardıklarında Altın Pelerinliler ve halk tabakası tarafından karşılandılar. Yine de Mushroom bu karşılanmanın Lord Larys Strong tarafından ayarlandığından süphelenmiştir.

Lord Stark ve emrindeki kuzeyli adamların gelişi tüm keyifleri kaçırdı. Yine de Delikanlılar Kurt Saati’nde gösterişli Kuzey Muhafızı’na boyun eğdiler.