Demir Zafer

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Demir Zafer, Demir Donanma'nın amiral gemisidir. Kaptanı Lord KaptanVictarion Greyjoy'dur. Deniz Fahişesi 'nden daha büyüktür. Bir koçu vardır.

Demir Zafer.jpg

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Beş Kralın Savaşı sırasında Victarion Greyjoy Demir Donanma'yı Moat Cailin düşmeden önce Ateş Nehri'ne götürür.

Kargaların Ziyafeti

Victarion ağabeyi Demir Adalar ve Kuzey Kralı Balon Greyjoy'un ölümünü öğrendiğinde Demir Adalar'a döner.

Eski Wyk'de ki Kral Şurası'nda Victarion krallığı ağabeyi Euron'a kaybettiğinde Demir Zafer diğer Demirdoğumlu gemilerle birlikte Kalkanlar'ı ele geçirmeye gider. Serry Hanesi'ne ait en az bir kadırganın ele geçirilmesini sağlar.

Ejderhaların Dansı

Demir Zafer, Daenerys Targaryen ve ejderhalarını almak için Demir Donanma'nın önemli bir kısmıyla Köle Körfezi'ne yola çıkar. Sedir Adası'nda Demir Zafer'e maymunlar bindiğinde Esmer Kadın Victarion'un kamarasında kalır. Gemi, Dorne kıyılarında Asil Leydi isminde bir ticaret gemisi ele geçirir. Yunkai'nin kuzeyinde Arzulu Bakire 'yi yakalamak için Demir Zafer, Keder ve Savaşçı Fahişe'ye katılır.

IronVictory.jpg

Victarion Moqorro'nun yaşamını kurtardıktan sonra kırmızı rahip kaptanın elini iyileştirmeyi taahhüt eder. Moqorro Victarion'un kamarasında Yüksek Valyrian dilinde bir şarkı eşliğinde bir ritüel gerçekleştirir, mürrettebat ve Üstat Kerwin tarafından içerden kahkaha sesinin geldiği duyulur. Daha sonra Victarion mürettebatına etkisiz olan Kerwin'in öldürülüp cesedinin Demir Zafer'den atılması emrini verir. Moqorro her gece ateşler yakar.

Mürettebat