Deniz Ejderi Burnu

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Denizejderiburnu.jpg

Deniz Ejderi Burnu, Kurt Ormanı'nın batısında bulunan ormanlarla kaplı bir yarımadadır. Buz Koyu'nun güneyindedir.

Hakkında

Deniz Ejderi Burnu'nda çok az insan yaşamaktadır ve arazi genellikle tepelerden ve bataklıklardan oluşmaktadır. İlk İnsanlar'ın kaleleri harabeler haline dönmüş olsa da bölgedeki en yüksek tepelerin zirvelerinde ormanın çocuklarının oluşturduğu yürekağacı çemberleri hâlâ bulunmaktadır. Yabanıl hayat bu yarımadada iyi korunmuştur, bu yüzden göllerde su samurları, nehirlerde som balıkları, kıyılarda istiridyeler ve fok balıkları yaşamaktadır. Deniz Ejderi Burnu'nda yüzlerce gizli mağara dışında gemi-üretimi için sağlam çam ağaçları bulunmaktadır. Bölgede efsanevi deniz ejderlerinin yaşayıp yaşamadığı tam olarak bilinmemektedir.

Tarih

Uzun Gece'den bir süre sonra, Kışyarı'nın Kış Kralı, Deniz Ejderi Burnu'nu Warg Kralı ve yandaşları olan ormanın çocuklarından almıştır. Zaman zaman Demir Adalar'ın demirdoğumluları da bu yarımadayı elinde tutmuştur.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Demir Adalar'da yapılan Kral Şurası'nda Asha Greyjoy, adaylığını güçlendirmek için yaptığı konuşmada demirdoğumluları kuzey ile bir barış yapmaya ve Taşlı Kıyı ile Deniz Ejderi Burnu'na yerleşmeye ikna etmeye çalışmaktadır. Fakat demirdoğumlular bunun yerine Euron Greyjoy'un fikrine katılırlar ve savaşı sürdürmeye karar verirler.

Ejderhaların Dansı

Asha, Deniz Ejderi Burnu'nu elinde tutmaya ve bölgeyi kendi krallığına katmayı umut etmektedir.