Denys Darklyn

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Darklyn hanesi.png
Denys Darklyn
Darklyn hanesi.png
Karakter Bilgisi
Unvan Duskendale Lordu
Bağlılık Darklyn Hanesi
Leydi Serala
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Leydi Denys Darklyn, Darklyn Hanesi'nin bir üyesi ve Duskendale'ın son Lordudur. O ve ailesi Duskendale Muhalefeti sırasında yok edilir.

Tarihi

Yarı resmi kaynaklara göre Lord Denys vatandaşları için yeni haklar, kasabası için de yeni bir vergi sistemi isteğini Kral Aerys II'ye iletti. Kral bu isteği reddetti, ardından Denys'de vergi vermeyi reddetti. Olayların tırmanması ise kralın Sör Symon Hollard tarafından yakalanması ve Kral Muhafızları'ndan Sör Gwayne Gaunt'un öldürülmesiyle doruğa ulaşır.

Yedi Krallık'taki en kudretli adam olan Kral Eli Lord Tywin Lannister topladığı orduyla isyancıları yok etmek için surların dışında bekledi. Tywin güçleri ile Duskendale'i darmadağın edeceğini biliyordu ancak Denys onları kralın hayatıyla tehdit ediyordu. Muhalefet Sör Barristan Selmy'nin Darklyn Hanesi'nin kalesi olan Boz Kale'ye girip kralı kurtarması ve Denys'in rehinesi olmadığı için kapıları merhamet için açar. Aile üyeleri öldürülür, Eşi Myr'li Serala yakılır. Denys öldüğü zaman gençtir. Tüm Darklyn soyu yok edilir.

Onlara getirdiği acıya rağmen Duskendale halkı hala Lord Denys'i çok sever ve olan herşey için Serala'yı suçlarlar. Denys'in bir Staunton yada Stokeworth'le evlenesi durumunda daha farklı olacağını düşünürler. Leydi Serala'nın zehirli sözlerle eşini krala karşı doldurduğunu, bu nedenle Aerys II Targaryen'in kadının parçalarını bir yerde tutsak ettiği söylenir.

Aile

 
 
 
 
Bilinmiyor
 
Kardeşler
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Denys Darklyn
 
Serala
 
Diğer Kardeşler
 
Bilinmeyen Kız
Kardeş
 
Jon Hollard
 
Steffon Hollard
 
Bilinmiyor
 
Symon Hollard
 
Robin Hollard
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Oğul
 
 
 
 
 
Dontos Hollard