Denys Mallister

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gece Gozculeri.png
Denys Mallister
Mallisterhanesi.png
Ser Denys Mallister TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Mallister Hanesi
Gece Gözcüleri
Irk Nehirli
Doğum FS 245Denizgözcüsü
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Denys Mallister, Mallister Hanesi'nden bir şövalyedir ve Gece Gözcüleri'nin bir üyesidir. Otuz üç yıldır Gölge Kule’yi kumanda etmektedir. Lord Jason Mallister'ın amcasıdır.

Görünüş ve Karakter

Denys yaşlı bir adamdır. Gri-mavi gözleri ve uzun beyaz bir sakalı vardır. Saçlarının büyük çoğunluğunu kaybetmiştir ve yüzünde derin çizgiler vardır. Hala dişlerini kaybetmemiş ve zarif hareketlidir. Gece Gözcüleri'ndeki pelerinine gümüş kartal rozeti takar. Yüksek doğumlu olduğu her yerde belli olur ve diğer insanlarla iletişiminde oldukça naziktir. Temkinli ve iyi bir şövalye olarak bilinir.

Tarihi

Sör Denys, Mallister Hanesi'nden olup Denizgözcüsü'nde doğmuştur. On iki yaşında yaver, on sekizinde bir şövalye ve yirmi ikisinde şampiyon olur. O devirlerde bir turnuvada Samwell Tarly'nin dedesini (Alester Florent yada Randyll Tarly'nin babası) atsız bırakmıştır. FS 267'den beri otuz üç yıldır Gölge Kule'yi yönetir. Gece Gözcüleri Lord Kumandanı'nın son iki seçiminde aday olur.

Mance Rayder'ın değişmeye başladığı dönemlerde hastalandığında yabanıllar onun pelerinine kızıl ipekden parçalar dikerler. Bunun üzerine Sör Denys yakmak için pelerini ister çünkü Gece Gözcüleri'nin sadece siyah pelerin gideceğini söyler. Sör Denys'in söylediği sözlerden etkilenen Mance ertesi gün Gece Gözcüleri'nden firar eder.

BrittMartin’in Denys Mallister Çizimi

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Denys, Lord Kumandan Jeor Mormont'a güneydeki dağ adamlarınında hareketlilik olduğu ve her zamankinden daha fazla Gölge Kule'ye geldiklerini söyler.

Sör Denys'in yolladığı bir başka kuzgundaysa Gölge Kule'deki tüm korucuların yabanıl köylerini terk edilmiş bulduklarını, dağlarda gece karanlığından şafağa kadar büyük ateşler yandığı konusunda bilgilendirir.

Kralların Çarpışması

Sör Denys Mallister Mance Rayder'ın ordu topladığı haberini doğrular, Gorge yabanıl ordusuna yaklaşmak için giden Qhorin Yarımel'in esir alındığını Lord Kumandan'a haber verir.

Kılıçların Fırtınası

Tyrion Lannister babası Tywin Lannister'la Gece Gözcüleri'nin seçimlerinde Janos Slynt'in rakipleri Denys Mallister ile Cotter Pyke hakkında konuşurken Lord Tywin Sör Denys'in Denizgözcüsü'nden bir Mallister olduğunu ve amaçlarına hizmet etmeyeceğini söyler.

Sör Denys, Gece Gözcüleri Lord Kumandanı olan Jeor Mormont'un ölmesiyle seçim yapılması için Gölge Kule'den yola çıkmıştır. Yolda Kafatası Köprüsü Savaşı'ndan kurtulan Bowen Marsh ve ordusunu, Samwell Tarly ve Gilly'ide alarak yola devam ederler ve Kara Kale'ye gelirler.

Lord Kumandanlık yarışında Denys ve Cotter Pyke önde gelsede iki yüz oydan yedi aday içinde on üç oy almıştır. Daha sonra adaylar çekildiğinde Janos Slynt potansiyel bir aday olmuştur. Denys ce Cotter birbirlerinden nefret etselerde ikiside Janos'un kötü bir tercih olacağını düşünür, ve her ikiside Jon Snow'u desteklemek için Samwell Tarly tarafından ikna edilir.

Ejderhaların Dansı

Sör Denys Kara Kale'ye ek asker talebini belirten kuzgunlar gönderir. Lord Kumandan Jon Snow bunun üzerine Köstebek Kasabası'ndan on asker gönderir, yolladığı eğitimsiz askerler konusunda hayal kırıklığı yaşadığını ve Gorge'un geceleri kuzeyde yangınlar gördüğünü belirten haberler gönderir. Ayrıca Sör Denys Yabanıllar'ın yeniden Kafatası Köprüsü'ne saldıracağını düşünür. Gölge Kule'nin ötesindeki dağlarda büyük yabanıl kamplarını gördüğünü söyler.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Mallister
 
Denys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jason
 
 
Bilinmeyen Kardeşi
 
 
 
 
 
 
 
 
Patrek