Desmond Grell

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gece Gozculeri.png
Desmond Grell
Grell Hanesi.PNG
Ser Desmond Grell.png
Karakter Bilgisi
Bağlılık Grell Hanesi
Gece Gözcüleri
Irk Nehirli
Doğum 237FS ile 240FS arası, 
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)

Sör Desmond Grell, Nehirova'nın silah ustasıdır. Hayatının en iyi yıllarını Tully Hanesi'ne hizmet ederek geçirmiştir.

Görünüş

Desmond'un büyük bir göbeği vardır.

Tarihi

Desmond Nehir Toprakları'ndaki küçük hanelerden olan Grell Hanesi'nde doğmuştur. Genç yaşta Lord Hoster Tully'nin hizmetine girmiştir. Catelyn Tully kendisi doğduğunda Desmond'un yaver olduğunu, yürümeyi öğrendiğinde bu sefer Desmond'un şövalye olduğunu ve Eddard Stark'la evlenmeden kısa bir süre önce Nehirova'nın silah ustası olduğunu söyler. Catelyn'in Düğün gecesinde yatağa götürme sırasında hakkında yapılan tüm müstehcen şakalar dolayısıyla Desmond özür dilemiştir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Sör Desmond Nehirova ve Kamplar Savaşı'nda kaybettiği okçular yerine yeni okçular yetiştirmeye başlar. Sör Jaime Lannister'ı hücresinden kaçırma girişimi sırasında Desmond'un yaveri Myles öldürülür. Edmure Tully Geçitler Savaşı'nda Lannister ordularını karşılamak için Nehirova'nın dışına çıktığında kale muhafızı olarak Sör Desmond'u bırakır.

Kılıçların Fırtınası

Sör Desmond Edmure Tully'nin ardından kale muhafızı olur. Böylece Sör Jaime Lannister'ı serbest bırakan Catelyn Tully'nin ihanetiyle uğraşmak zorunda kalır. Catelyn, kardeşi ve oğlu gelene kadar babasının odasında hapis edilir. Lord Hoster Tully'nin cenazesinde tekneyi iten yedi soyludan biri olması beklenirken Kral Robb Stark'ın yaptığı evliliğe tepki gösteren Lord Walder Frey'in oğlu ve İkizler'in elçisi Lothar Frey onun yerine seçilir.

Kargaların Ziyafeti

Nehirova'nın teslim olması ve Tully Hanesi'nin sürgün edilmesinden sonra Sör Desmond Gece Gözcüleri'ne katılmak ister. Sör Robin Ryger'da ona eşlik eder. Tatlı Raff onlara Bakire Havuzu'na kadar eşlik eder.

Alıntılar

Gitmek için özgürüm ama nereye ? Gezgin şövalye olmak için çok yaşlı ve çok şişmanım. Ama Sur askere aç.

Jaime Lannister Sör Desmond'a Gece Gözcüleri'ne gitme nedenini sorarken yapılan konuşma.