Dick Crabb

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Dick Crabb
Dick Crabb TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Cevval Dick
Bağlılık Crabb Hanesi
Ölüm 300FSFısıltılar
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Görüldü)

Dick Crabb yada bilinen adıyla Cevval Dick, Çatlakpençe Noktası'ndan eski bir askerdir.

Görünüş

Dick, keskin yüz hatları ve kahverengi kirli saçları olan hırpani ve cılız bir adamdır. Giydiği soluk renkli yırtık takımın göğsünden bir lordun arması sökülmüştür. Zırhı pasla lekeleriyle kaplıdır ve bereli bir yarım miğferi vardır. Kılıç yerine eski, çentikli bir hançer taşır.

Hayatı

Dick, Çatlakpençe Noktası'nda doğmuş ve yetiştirilmiştir, bölgeyi iyi bildiği gibi ailesinin tarihinide iyi bilir. Söylediğine göre Sör Clarence Crabb'ın soyundan gelir. Bir kız kardeşi vardır, bir şövalyenin oğluyla birlikte olduktan sonra Kral'ın Şehri'ne fahişelik yapmaya gider.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Brienne Tarth'a Dick'i Bakire Havuzu'nda Kokuşmuş Ördek'de bulacaklarını söylerler çünkü Dick'in Bakire Havuzu'nda bir cüceyi kaçması için kandırdığını ve bununla sürekli övündüğünü duyar.

Brienne Kokuşmuş Ördek'e gider. Dick geldiğinden Brienne sorduğu soru karşılığında şarap ısmarlayacağını söyler. Brienne Dick'e bir soytarıyı kandırdığını duyduğunu ve bu konu hakkında daha fazla bilgi vermesi için iki gümüş geyik vereceğini teklif eder. Dick Brienne'e korkak soytarıyı nasıl soyduğunu ve otuz yıldır hiçbir geminin yanaşmadığı bir yere gönderdiğini söyler.

Dick soytarının üç kişilik geçiş istediğini söyler. Brienne Arya ve Sansa Stark'ın soytarının yanında olabileceğini düşünür. Sonradan Dick'e bir altın ejderha verir. Dick üçlünün Çatlakpençe Noktası'nda ki Fısıltılar'a gittiğinden bahseder. Brienne altın ejderhalar karşılığında soytarı ve yanındakileri bulmak için anlaşma yapar. Eğer kızkardeşini bulursa altı ejderha vereceğini söyler.

Brienne ve Podrick Payne rehberleri Dick ile birlikte Bakire Havuzu'ndan ayrılırlar. Seyahatleri sırasında Brienne Dick'den şüphelenir, birgün heybesini karıştıran Dick'i yakalar ve içine un koyduğunu, altınlarını arıyorsa boşuna uğraştığını çünkü altınların üzerinde olduğunu söyler. Yol boyunca Dick, Pod ve Brienne'e Sör Clarence Crabb'da dahil olmak üzere Çatlakpençe Noktası'nın efsaneleri ile kahramanlarını anlatır. İlginç olan ise bölge lordlarının ejderhaya sadık olduklarını söylemesidir. Yolculukları Ulu Mağara'dan geçer. Brienne Dick'in Lord Eustace Brune'u tanıyormuş gibi konuştuğunu söylediğinde Dick onu tanıyor olabileceğini söyler.

Dick Fısıltılar olarak bilinen yıkık kaleye Brienne'i getirir. İçeri girmeden önce Brienne Dick'e bir kılıç verir ve kendi kılıcı Yeminkar'ı alır. Dick'in harita sattığı soytarının Cesur Dostlar'dan Shagwell ve iki arkadaşı Timeon ile Pyg olduğu ortaya çıkar. Shagwell kendisini kandıran kişinin Dick olduğunu doğrular. Elindeki gürzüyle Dick'i öldürür. O sırada bir dövüş meydana gelir ve Shagwell'in yanındaki iki kişi ölür. Shagwell ise Dick için mezar kazar. Mezar bittikten sonra Shagwell Brienn'i sivri bir kaya parçasıyla öldürmeye çalışır ancak başarısız olur ve Brienne onu bir hançerle öldürerek Dick'in intikamını alır. Brienne sonra Dick'in mezarına iki altın ejderha atar. Pod Brienne'ne neden böyle birşey yaptığını sorar, Brienne soytarıyı bulduğunu ve söz verdiği ödülü verdiğini söyler.

Alıntılar

Cevval Dick'in bir mezarı olacak. O bir Crabb'dı. Burası onun yeri.

Brienne Tarth

Sana güvenmediğim için özür dilerim. Bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum artık.

Brienne Tarth