Dizçöken Adam Hanı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
  Dizçöken Adam Hanı'nın haritadaki yeri
  Dizçöken Adam Hanı'nın haritadaki yeri
Dizçöken Adam Hanı
Dizçöken Adam Hanı'nın haritadaki yeri

Dizçöken Adam Hanı, Kuzeydeki Kral Torrhen Stark'ın Fatih Aegon'a diz çöktüğü yerde Nehir Toprakları'nda bir handır.

Ana binası Üç Dişli Mızrak'ın Kızıl Çatal kolunun kıyısında bulunmaktadır. Uzun küçük ek binaları vardır. Söylenenlere göre gri taştan yapılmış çatısı ve beyaz badanalı üst katı vardır. Arduvaz renkte çatısı, ahırı ve çardağı bulunur. Söylendiğine göre iyi mayalanmış birası vardır. Kapısının üstündeki tabelada diz çökmüş yaşlı bir kralın resmi vardır.

Dizçöken Adam Hanı.jpg

Tarihi

Kral Torrhen Ateş Tarlası'ndan sonra ordusunu güneye indirmiş ancak, Fatih Aegon'un ejderhası Balerion ve arkasındaki devasa orduyu gördükten sonra diz çökmüş ve teslim olarak tacını ona sunmuştur.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Brienne Tarth, Sör Cleos Frey ve Sör Jaime Lannister güneye ilerlerken handa dururlar. Onları hancı olarak çalışan Koca karşılar, onun yanı sıra yaylı tüfek sahibi olan ama kullanmayı bilmeyen bir çocukta orada çalışır. O sırada hancının karısı Sharna orada değildi. Yemek aldıktan sonra Brienne adama fazladan para vererek üç at alır ama gece kalma isteği reddedilir. Gideceği yol konusundaki tavsiyeyi gözardı eder, haydutlarla işbirliği yaptıkları konusunda şüphelenir ve ileride pusu kurulduğunu düşünür.

Dizçöken Adam Hanı

Arya Stark, Sancaksız Kardeşlik tarafından yakalandıktan sonra hana getirilir. Harwin döndüğünde gerçek kimliğini ortaya çıkarır. Al Turta Sharna'ya fırında yardım etmek için handa kalır.