Drogon

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Drogon
Daenerys ve Drogon Daznak Çukurunda - by Marc Simonetti ©
Karakter Bilgisi
Lakap Kanatlı Gölge
Bağlılık Daenerys Targaryen
Irk Ejderha
Doğum 298FSDothraki Denizi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Göründü)
Kralların Çarpışması (Göründü)
Kılıçların Fırtınası (Göründü)
Ejderhaların Dansı (Göründü)
TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3

Drogon Dothraki Denizi'nde doğan ejderhalardan birisidir. Daenerys Targaryen tarafından kontrol edilir. Drogon adınını Dany’nin ölmüş kocası Drogo’dan alır. Drogon’un Kara Dehşet Balerion’un yeniden doğmuş hali olduğuna inanılır ama Daenerys yeni bir hayat için yeni bir isim vermeye kara vermiştir. Daenerys’ın üç ejderhasından en büyük ve en saldırgan olanıdır. Daenerys onu kontrol etmekte sıkıntı çekmektedir.

Görünüm

Pulları siyah, omurgası ve boynuzları kan kırmızısı rengindedir ve gözleri için için yanan birer kırmızı çukurdur. Alevi kırmızı siyah ateştendir ve alevleri ile 10 metre ötesini yıkayabilir. Kanat çırpması gök gürültüsü gibidir. Kanı siyah rengindedir. Ejderhaların Dansı kitabına göre kanat açıklığı uçtan uca 6 metredir ve kanatları oltu taşı kadar siyahtır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Yeni doğmuş Drogon ile Daenerys Targaryen Rolünde Emilia Clarke

Drogon'un yumurtası geceyarısı denizi kadar siyah ve üstünde kızıl dalgalar girdap gibidir.

Mirri Maz Duur birini hayata getirmek için başka bir hayat vermek gerektiğini söylemiştir. Daenerys Drogo’nun bedenini, maegi Mirri Maz Duur’u ve kendisini yakmış ve üç yumurtaya can vererek Drogon ve kardeşleri Rhaegal ve Viserion doğmuştur.

Kralların Çarpışması

Daenerys Qarth’a vardığında, antik şehirin insanları Drogon ve yanındaki diğer ejderhalar inanılmaz bir ilgiyle karşılanmıştır. Daenerys Qarth’a girerken Drogon onun omzundaydı.

Daenerys İşgalci’nin ölüm haberini getiren Tarçın Rüzgar gemisi kaptanı Quhuru Mo’yu kabul ettiğinde Drogon onun kucağında oturmuş, Daenerys’ın yüzüne bir peçe gibi ince bir duman üfleyerek tıslamıştı.

Daenerys Ölümsüzler Sarayına girdiğinde, Drogon’u ona eşliğine almıştır. İçeride birkeresinde Daenerys’ın gördüğü vizyonlara tepki vermiş ve açıkça onları paylaştığını göstermiştir. Ölümsüzlere geldiklerinde, Drogo Daenerys’ı nabız gibi atan kalbin atağından korumuş, odanın ortasında durdu ve ölümsüzleri katletmişti. Bunu takiben Daenerys Ölümsüzler evinden kaçmış ve evin ciddi şekilde hasar görmüş olduğunu gördü.

Kılıçların Fırtınası

Drogon aşağı yukarı küçük bir köpek boyutundan biraz daha büyüktür. Drogon Astapor’un Lekesizlerini almak için Daenerys’ın kabul ettiği ücretin bir kısmıydı. Bununla birlikte, Lekesizleri almış, İyi Ustalar’ın hepsini öldürmüş ve Drogon Daenerys’e geri dönmüştür.

Drogon ve Dany Uçuş - © Marc Fishman’dan

Kargaların Ziyafeti

Ejderhalar hakkında hikayeler Batıdiyar’a uzanıp anlatılmaya başlanmıştır.

Ejderhaların Dansı

Daenerys’ın taht odasında içinde kemikler olan bir çuval taşıyan bir adam ortaya çıkmış ve kemiklerin kızı Hazzea’ya ait olduğunu iddia etmiş ve onu Drogon’un öldürdüğünü ve yediğini söylemiştir. Drogon’u kanatlı gölge olarak tanımlamıştır. Dehşete kapılan Daenerys üç ejderhanında yakalanıp kendi büyük Piramidi’nde bir çukura hapsedilmesini emretmiştir.

Viserion ve Rhaegal er geç zincirlenmiş (birkaç cana mal olmuştur) ve geçici bir çözüm olarak Büyük Piramit’te bir çukura hapsedilmiştir ama Drogon kaçmış ve ortadan kaybolmuştur.

Dövüş çukurları yeniden açıldığında Drogon Daznak Çukuru’nda ortaya çıkmıştır, gürültü ve kan kokusu Drogon'u arenaya çekmiştir. Drogon çukurun içine inmiş ve önce yaban domuzunu öldürmüştür. Adı Harghaz olan bir hayvan eğitmeni Drogon’a uzun bir mızrak ile saldırmış onu öldürmeye çalışmıştır. Daenerys, “çocuğunun” tehlikede olduğunu görünce ona koşmuş ama Drogon Harghaz’ı öldürmüştür. Birçok zorluğun ardından tekrar saçlarını kaybetmesine rağmen Drogon’un sırtına çıkarak onu idare etmiş ve onun sırtında uçarak gitmiştir.

Drogon Dany’i Dotraki Denizi’ndeki gizli barınağına götürmüştür. Daha sonra Drogon Dothraki Denizi’nde bir atı öldürüp yutmuştur buna mütakiben Daenerys ve Drogon Khal Jhaqo’nun khalasar’ı tarafından bulunmuştur.

Drogon Hakkında Alıntılar

Khaleesi … işte bu Balerion, yeniden doğmuş hali

--Aggo, Daenerys’e