Drumm Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Drumm Hanesi
Drumm.png
Hane arması Kırmızı zemin üzerine gümüş kemikten el
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Eski Wyk
Şimdiki Lord Lord Dunstan Drumm
Bölge Demir Adalar
Unvan Eski Wyk Lordu
Drumm
Kemik El
Varis Denys Drumm
Bağlılık Greyjoy Hanesi
Silah Kızıl Yağmur

Eski Wyk'in Drumm Hanesi Demir Adalar'ın, en az sekiz yüz yıllık bir geçmişe sahip olan, soylu hanelerinden biridir. Eski Wyk adası yerleşkeleridir. Ada Demirdoğumlularca kutsaldır ve İlk İnsanlar tarafından kolonize edilen ilk adalardan biridir.

Hanenin sözleri ve armaları kitaplarda geçmemektedir. Ancak yarı resmi kaynaklara göre hanenin arması kırmızı zemin üzerine beyaz kemikten bir eldir.

Tarih

Drumm Hanesi Valyrian Çeliği'nden Kızıl Yağmur adlı bir kılıca sahiptir. Kılıç, Kurnaz Hilmar adlı bir şövalye tarafından kıvrak zeka ve ahşap sopayla alınmıştır. Kılıcın rengi ve adı nedeniyle Reyne Hanesi'nden alınmış olma ihtimali bulunmaktadır.

Drummlar Eski Wyk'in tamamı ve adanın diğer haneleri üzerinde güçlerinin bulunduğunu iddia ederek Eski Wyk'i tutmaktadırlar. Greyjoy İsyanı, sırasında Drummlar adanın savunmasını Sör Barristan Selmy'nin kumanda ettiği birliğe karşı komuta etti.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Theon Greyjoy Pyke’a geldiği zaman Aeron Greyjoy ona Dagmer Yarıkçene'nin Eski Wyk’e Stonehouse’ları ve Drumm’ları çağırmaya gittiğini söyler.

Kargaların Ziyafeti

Kral Şurası için gelen Victarion Greyjoy Eski Wyk’in sahillerinde Lord Drumm’un gemisi Şimşek'i farketti. Lord Dunstan Drumm kral adayı olarak gelmiştir. Gülümsemez Andrik ve iki oğlu Donel ve Denys onun destekçileri olarak bulunmuşlardır. Drumm konuşmasına iyi başlamıştır ancak konuşmasında ailesinin geçmişteki zaferlerini çok uzun anlatınca kalabalığın ilgisini kaybetmiştir. Verdiği bronzdan ikramlar da tekrardan ilgiyi kazanmasını sağlayamamıştır. Lord Dunstan Kral Şurası sırasında Kızıl Yağmur’u taşır.

Kalkan Adaları Savaşı’ndan sonra Victarion Greyjoy; Rodrik Harlaw, Gorold Goodbrother ve Dunstan Drumm'u Meşe Kalkan'da kalenin bahçesinde konuşurken görür. Kral Euron Greyjoy Andrik’i Güney Kalkanı lordu ilan eder, bu hareket Lord Drumm’un sağ kolundan mahrum bırakması yönüyle Victarion tarafından anlaşılır.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Drumm Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi'nde bulunan Drumm hane üyeleri:

 
 
 
Dunstan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Denys
 
Donnel
 
 


Hane Halkı

Tarihsel Üyeler