Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi
Flint Widows Watch.png
Hane arması Sarı zemin üzerine mavi göz ve mavi alan üzerine beyaz kepler
Sözler Daima Uyanık
Yerleşke Dul Kadın Gözcüsü
Şimdiki Lord Leydi Lyessa Flint
Bölge Kuzey
Bağlılık Stark Hanesi (Önceden)
Bolton Hanesi
Diğer Kol(lar) Kumtaşı Parmağı'nın Flint Hanesi
Dağlardaki Flint Hanesi
Kırıktaş Tepesi'nin Flint Hanesi


Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi, Kuzey'in doğusunda kalan Dul Kadın Gözcüsü'nden asil bir hanedir. Büyük ihtimalle Flint Hanesi'nin en güçlü koludur. Dağlardaki Flint Hanesi en eski Flintler olduklarını iddia etseler de, yarı resmi bir kaynağa göre Dul Kadın Gözcüsü'nün Flintleri, Dağlardaki Flintler ve Kumtaşı Parmağının Flintlerini de içeren, en kıdemli koldur.

Armaları ve mottoları seride gözükmemiştir. Yarı resmi bir kaynak armalarını sarı zeminde bir çift mavi göz ve mavi alan üzerine beyaz kepler olarak çizmiştir ve mottolarına "Daima Uyanık" demiştir.

Tarih

Pek çok diğer olasılığın yanı sıra, Gece Kralı'nın bir Flint olabileceği öne sürülmüştür. Lord Kumandan Rodrik Flint, kendini Sur'un Ötesindeki Kral yapmaya çalıştığı için, en kötü lord kumandanlardan biri olarak görülür. Gece Kalesi'nin entrafında dolaşan karanlık bir hikayeye göre genç ve cesur Danny Flint'e tecavüz edilmiş ve Danny öldürülmüştür.

Greystarklar'ın yok olmasından sonra, Flint Hanesi'nin bir kolu, Kurt İni'ni bir yüzyıl boyunca elinde tutmuştur.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Robb Stark sancaktarlarını çağırdıktan sonra, Üstat Luwin bazı hanelerin (Karstarklar, Boltonlar, Hornwoodlar ve Umberler gibi) kış kasabasında toplandığını, diğerlerinin ise (Reedler, Rysweller, Dustinler, Manderly Lordları ve Flintlerin) ona katılmak üzere Kral Yolu'nda beklediklerini söylemiştir. Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi Leydi Lyessa Flint tarafından yönetildiğinden beri büyük ihtimalle burda kastedilen Flintler, Kumtaşı Parmağı'nın Lordlarıdır.

Robin Flint savaş sırasında Genç Kurt'un yanında at süren otuz soylu çocuktan biridir. O ve Sör Wendel Manderly gruptaki en yaşlı adamlardır.

Kralların Çarpışması

Flintlerin, hangi kol olduğu belirtilmese de, kadın soyunun Hornwood Hanesi'yle bağı olduğu belirtilmiştir.

Dul Kadın Gözcüsü'nün Flintleri, Leydi Lyessa Flint'in çocuk taşıdığını ve Dul Kadın Gözcüsü'nde bir hastalık olduğunu mazeret göstererek Kışyarı'ndaki hasat ziyafetine katılmamışlardır. Robin, Leydi Catelyn Stark'a, Renly Baratheon ve Stannis Baratheon ile anlaşmak için güneye yaptığı seyahatte eşlik eder.

Theon Greyjoy, Üstat Luwin'in Myr yapımı dürbünüyle Kışyarı'na saldırmak için hazırlanan kuzeyli lordların sancaklarını incelerken diğer hanelerden fazla olmasa da birkaç Flint Hanesi sancağı görür.

Kılıçların Fırtınası

Robin, Edmure Tully'nin İkizler'deki düğününe doğru ilerleyen Robb'un ordusunun artçı kuvvetini yönetmiştir. Robin, ziyafet sırasında Robb'un yakınında Küçükjon Umber ile birlikte içki içmeden oturan korumalardan biridir. Kızıl Düğün sırasında, Robin en son Freyler'le çevrilmiş bir halde ve hançerler inip kalkarken görülür.

Üstat Aemon, Dul Kadın Gözcüsü'ne Kara Kale'yi Yabanıllar'dan savunmak için yardım isteyen bir kuzgun gönderir.

Ejderhaların Dansı

Salladhor Saan'ın filosu, Dul Kadın Gözcüsü'nün Flintleri tarafından görülür.

Dul Kadın Gözcüsü'nün Flintleri, Beyaz Liman'ın Lordu Wyman Manderly'den emir alırlar.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılan olaylardan bilinen, bu Flint kolunun üyeleri: