Durran

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Durran
Durran Elenei.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Durran Tanrıkederi
Unvan Fırtına Kralı
Irk İlk İnsanlar
Doğum Kahramanlar Çağı
Aile
Hane Durrendon Hanesi
Elenei
Ekler
Kitaplar Kralların Çarpışması

Kral Durran, ayrıca Durran Tanrıkederi olarakta bilinir. İlk Fırtına Kralı’dır. Efsanelere göre denizin tanrısı ve rüzgarın tanrıçasının kızı Elenei ile evlenmiş ve Fırtına Burnu’nu inşa etmiştir.

Hayatı

Efsaneye göre, Kahramanlar Çağı’nda Fırtına Kralı Durran, denizin tanrısı ve rüzgarın tanrıçasının kızı Elenei’nin aşkını kazanmıştır. Elenei’nin ilahi ailesi onların aşkını yasaklar fakat Durran ve Elenei onlara rağmen evlenirler. Tanrıların gazabı dehşet verici olmuştur. Durran’ın kalesini düğün gecesi yıkmışlar, tüm ailesini ve misafirlerini öldürmüşlerdir. Çileden çıkmış Durran, tanrıların üzerine savaş ilan etmiştir. Tanrılar onun kalelerini yıktıkça her seferinde kral Durran, tanrılarla yüzleşip onları yok etmek için yeniden bir kale inşa etmiştir.

Kral Durran, daha güçlü ve daha büyük surlar inşa etmeye devam etmiş taki sonunda içinde kaldığı ve Gemi Kıran Körfezi’nin fırtınalarına dayanan yedinci kaleye kadar. Bazı kişiler Ormanın Çocuklarının da inşaatta eli olduğuna inanır. Diğerleri ise Mimar Brandon’un inşaata yardım ettiğine inanır. Fakat gerçek bilinmemektedir.