Durrandon Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Durrandon Hanesi
BaratheonHanesi.PNG
Hane arması Altın zemin üstünde taç giymiş
siyah bir erkek geyik.
Sözler Gazap Bizimdir.
Yerleşke Fırtına Burnu
Bölge Fırtına Toprakları
Unvan Fırtına Kralı
Bağlılık yok
Diğer Kol(lar) Baratheon Hanesi(Anne Tarafından)
Bolling Hanesi(olası)
Wensington Hanesi(olası)
Kurucu Durran
Kurulma Tarihi Kahramanlar Çağı
Yok olma 1FS

Durrandon Hanesi, Fırtına Toprakları'nı Fırtına Kralı ünvanıyla yönetmiştir. Yerleşkeleri, ataları DurranTanrıkederi tarafından yapılmış olan Fırtına Burnu'dur. Durrandon Hanesi'nin arması, altın sarısı zemin üzerinde taç takmış siyah bir geyiktir. Sözleri Gazap Bizimdirdir. Sözleri ve armaları, Fetih Savaşı'ndan beri anne tarafından haneyi devam ettiren Baratheon Hanesi tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Tarih

Hanenin tarihi Kahramanlar Çağı'nda krallıklarını kuran efsanevi kahraman Durran Tanrıkederi'ne dayanır. Fırtına Kralları zamanında, Öfke Koyu'ndan Yengeç Koyu'na kadar Westeros'un doğusunun yarısını kontrol ediyordu. Saltanatlarını Dorne Hudutları'nda Dorne'dan ve Menzil Krallığı'a karşı korumuşlardır, Nehir Toprakları'nı da Teague Hanesi'nden almışlardır.

Fetih Savaşı'ndan birkaç yüzyıl önce saltanatları küçülmüştür. Batılarına, kendilerini kemiren Menzil Krallığını almışlardır, güneylerinde ise Dorne bulunmaktaydı. Bu sırada Kara Harren Nehir Toprakları'nı ve Karasu Koyu'ndaki topraklarını almıştır. Kral Argilac Durrandon bu toprak kaybetmeleri bir süre durdursa da Fetih zamanında kahramanlıkları işe yaramadı.

Fetih Savaşı sırasında Orys Baratheon, Fatih'in güçlü generali, ve söylentilere göre piç doğumlu kardeşi Argilac Durrandon'u birebir bir mücadelede katletti ve kızı Argella Durrandon ile evlendi. Orys, karısının arması ve sözlerini alarak Fırtına Burnu Baratheon Hanesi'ni kurdu.

Tarihi Üyeler