Ebrose

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ebrose
Aliustatebrose.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Aliüstat
Bağlılık Hisar
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Oyuncu Jim Broadbent
TV Sezon 7

Ebrose, Hisar'da acemilerin iyileştirme sanatları arayışlarını test eden bir aliüstatdır. Game of Thrones adlı dizide Jim Broadbent tarafından canlandırılmıştır.

Görünüş ve Karakter

İhtiyar Ebrose kibar ve tatlı dillidir. Sınavlarını geçenleri gümüş zincirler ile ödüllendirir. Maskesi, yüzüğü ve asası gümüşten yapılmıştır.

Geçmişi

Ebrose, Naath'ın kelebek ateşi 'nin bilinen tüm bilgileri üzerine çalışıp sonunda bunun insan eli kadar büyük siyah-beyaz bir kelebek türünden yayıldığı kanısına varır. Ayrıca Ebrose, Sothoryos'un tehlikeli hastalıkları üzerine incelemeler yapmıştır. Aliüstat anne sütünün sağlığa yararlarını da över.

Ebrose, Üstat Yandel'in Aliüstat Edgerran'ın Hisar'da büyümesine izin verdiğini biliyordur, böylece Edgerran bebekler ile ilgili teorilerini test etmiştir.

Qyburn bir şifacı olarak Ebrose'nin önüne geçmek istemiştir, bu yüzden canlı bedenleri açmaya başlar. Böylece Qyburn kurallara itaat etmediği için üstatlıktan çıkartılır.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Ebrose Pate'i, şifacılara verdiği gümüş zincire layık görmediği için dersinden geçirmez. Ebrose idrarın özelliklerini öğretecektir.