Edric Dayne

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
270px-Dayne coat sigil.png
Edric Dayne
270px-Dayne coat sigil.png
Edric dayne.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Ned
Unvan Kayan Yıldız Lordu
Bağlılık Dayne Hanesi
Sancaksız Kardeşlik
Kültür Dornelu
Doğum yaklaşık 287FS
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Lord Edric Dayne, ayrıca 'Ned' olarakta bilinirdi. Kayan Yıldız Lordu ve Dayne Hanesi’nin başıdır. İsmi bilinmeyen babası, Ser Arthur'in en büyük kardeşiydi.

Görünüş

Kılıçların Fırtınası zamanında, on iki yaşındadır. Soluk sarı saçlı ve mor gibi gözüken lacivert renk gözlü olarak tasvir edilir.

Hayatı

Jen Zee © tarafından Dayne Hanesi Tutucuları.

Kayan Yıldız’daki Wylla adlı bir kadın Edric’in sütannesidir ve Jon Kar’ın annesi olduğu iddia edilir. Edric yedi yaşındayken, teyzesi Allyria, Edric’in Kara Liman’da yardımcılığını yaptığı Lord Beric Dondarrion ile nişanlanmıştır. 10 yaşındayken Lord Beric onu yaverliğine yükseltmiştir. Bir keresinde at binmesiyle ödül kazanmıştır.

Taht Oyunları

Edric, Kral Toprakları’ndaki El Turnuvası’nda Lord Eddard Stark’ı görmüştür. Beric Dondarrion’un yaveri olarak Sör Gregor Clegane’i tutuklamak için Nehir Toprakları’na giden kuvvetin bir parçası olmuştur. Şarlatan Geçiti Savaşı’nda pusuya düşürülmelerinin ardından, Edric, ölmekte olan Lord Beric Dondarrion’u nehirden dışarı çekmiş ve savaşın kasıp kavuran etkisi gidene kadar vücudunun üstünde durmuştur.

Kılıçların Fırtınası

Lord Eric, Sancaksız Kardeşlik’i kuran Lord Beric’in yaverliğini yapmaya devam etmiştir ve savaştan küçük köyleri korumak için savaşarak Nehir Toprakları boyunca hareket etmişlerdir. Kardeşliğin bu zamanlarında Edric, Arya Stark ile tanışmış ve arkadaş olmuştur. Arya’nın Kardeşlikle geçirdiği zamanda Edric’in Jon Kar ile zamanında Daynelere hizmet eden Wylla adlı aynı kadından süt emerek sütkardeş olduğu ortaya çıkmıştır. Beric Dondarrion’un son ve gerçek ölümünün ardından, Edric ve Beric’in grubunun bir parçası, yeniden canlanan ve intikam dolu Catelyn Stark’ı takip etmeyi seçenlerden ayrılarak kendi yoluna gitmiştir. Ve o zamandan beri seride hiç gözükmemiştir. Şu anda nerede olduğu tam olarak bilinmemektedir.

Kargaların Ziyafeti

Beric'in son ölümünden sonra, Edric ve Beric'in grubunun bir kısmı, görünüşe göre intikam uğruna dirilen Leydi Taşyürek'in peşinden giderler.

Aile

 
 
 
 
 
 
BilinmeyenDayne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Dayne
 
{Ashara Dayne}
 
 
{Arthur Dayne}
 
Allyria Dayne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edric Dayne