Eddison Tollett

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Efkarlı Edd sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Gece Gozculeri.png
Eddison Tollett
250px-House Tollett.PNG
Dolorous Eddison Tollett TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Efkârlı Edd
Bağlılık Tollett Hanesi
Gece Gözcüleri
Irk Vadili
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Oyuncu Ben Crompton
TV Sezon 2
Sezon 3
Sezon 4
Sezon 5

Eddison Tollet yada bilinen adıyla Efkârlı Edd, Tollett Hanesi'nden bir yaver ve Gece Gözcüleri'nden bir kahyadır. Tv dizisinde Ben Crompton tarafından canlandırılır.

Eddtollett.jpg

Görünüş

Eddison incedir. Asık suratlıdır ve gri saçları vardır. Genellikle kötü bir mizahı vardır.

Tarihi

Efkârlı Edd, söylediğine göre sıradan halk kadar fakir olan Tollett Hanesi'nin küçük bir koluna ait bir soydan gelmektedir. Yoren ona kadınlarla ilişki kuramayacağını ve bekaret yemini ederek Gece Gözcüleri'ne katılabileceğini söyler ve o da kabul eder.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Edd, Sur'un Ötesi'ne yapılan yolculuğa katılır.

Kılıçların Fırtınası

Edd İlk İnsanların Yumruğu'nda Wight'larla yapılan savaşta hayatta kalanlardan biriydi. Craster'in Kalesi'ne geri dönenlerdendir.

Kendisine saldıran bir Ötekiyi ejderhacamı ile öldürdüğünü söyleyen Samwell'a inanan Craster'in Kalesi'ndeki birkaç kişiden biridir. Edd, Dywen ve Grenn'le birlikte Sam'in anlattığını Lord Kumandan Mormont'a anlatır. Yiyecek üzerine çıkan isyan sırasında Lord Kumandan'ın ölmesinin ardından Edd Sur'a geri dönen Grenn Dev ve diğer sadık adamlara katılır.

Ağlak Gölge Kule'ye yakın saldırı başlattığında Bowen Marsh Denys Mallister'a yardım etmek için Edd'le birlikte Kara Kale'de asker toplar.

Lord Kumandanlık seçiminde iki oy alır fakat Jon Kar aday olunca onun lehine çekilir.

Dizide Eddison Tollett

Ejderhaların Dansı

Edd, Lord Kumandan'ın kahyası olmaya devam eder. Jon Kar'ın Janos Slynt'e Bozkalkan'ı komuta etme emri verildiğinde oradaydı ve Lord Kumandan'ın emriyle onu salondan çıkardı. Edd ve Emmett Janos idam edilirken onu tutuyorlardı.

Ardından Lord Kumandan Jon Kar Demir Emmett'i Uzun Mezar'a mızrak karılarının oluşturduğu garnizonun başına gönderir ve Edd'de oraya büyük kahya olarak gider.

Alıntılar

Nöbet dostu olan bir yabanılla, olmayan bir yabanılın arasındaki farkı biliyor musun? Düşmanlarımız cesetlerimizi kargalara ve kurtlara yem olarak bırakır. Dostlarımız da gizli mezarlara gömer.

Bence ölüler çok sıkıcı insanlardır ve sürekli şikâyet ediyorlardır; – 'toprak çok rutubetli, soğuk, benim mezar taşım daha büyük olmalıydı, onun bedeni neden benimkinden fazla kurtlandı.

Ölü bir atı yürütmeyi öğrendiklerinde sıra bize gelecek. ‘Edd’ diyecekler, ‘ölmek, uzanıp yatmak için mazeret değil, şimdi kalk ve şu mızrağı al, bu gece nöbet senin.’ Neyse bu kadar karamsar olmamalıyım. Belki onlar ölüleri yürütmeyi başaramadan ben ölürüm.

Gördüğüm şeylerin yarısını asla görmek istemedim ve görmek istediğim şeylerin yarısını asla göremedim.