Ejderha Borusu

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
                   350px-Dragon horn.jpg  

Ejderha Borusu ejderhaları kontrol etmek için kullanılan büyülü bir borudur.

Hakkında

Ejderha borusunun kökeni kıyametten önceki Eski Valyria'ya dayanır. Kıyamet onları yok etmeden önce ejderha lordları bu boruları kullanıyorlardı. Bir borunun birden fazla ejderhayı kontrol edip edemeyeceği veya kaç ejderhayı kontrol edebileceği bilinmiyor. Euron Greyjoy kendinden emin bir şekilde ejderha borusunun birden fazla ejderhayı kontrol edebileceğini iddia etse de henüz doğruluğu kanıtlanamamıstır. Targaryenlerin ejderhalarını tam olarak nasıl kontrol ettiklerinden bahsedilmemistir.Ejderha kemikleri Kızıl Kale de yer alsa da Westeros'da yapılmış herhangi bir ejderha borusundan bahsedilmemiştir.

Bilinen Ejderha Boruları

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Euron Greyjoy Valyria'da tüten denizde bulduğu ejderha borusunu kral seçildiği kral şurasına getirmistir. Ejderha borusunun sesi herkesi susturmuş, Victarion ve Asha'nın taraftarları arasında çıkan kavgaları durdurmuştur

Ejderhalarla Dans

Euron ejderha borusunu Daenerys Targaryen'i getirmesi için Meereen'e gönderdiği Victarion'a vermistir. Moqorro Victarion Greyjoy'a borunun Ejderhabağcısı şeklinde adlandırıldığını söylemiştir. Dothraki Denizi'ndeyken Daenerys Eski Valyriada Ejderha Lordları'nın Ejdehalarını çeşitli bağ büyüleri ve büyülü borularla kontrol ettiklerini hatırlar.Kendisi ise Drogon ile bunu bir söz ve kırbaç ile yapmak zorundadır.