Eldon Estermont

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Estermont Hanesi.png
Eldon Estermont
Estermont Hanesi.png
Aemon Estermont.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Yeşil Kaya Lordu
Bağlılık Estermont Hanesi
Kültür Fırtınalı
Doğum FS 228 ile FS 232 arası
1. Bilinmiyor
2. Leydi Sylva Santagar
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Ekte)

Sör Eldon Estermont, Estermont Hanesi'nden bir şövalyedir. Yetmiş yaşındadır ve Kargaların Ziyafeti 'nde Yeşil Kaya Lordu olarak listelenir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Beş Kralın Savaşı başlangıcında Sör Eldon Renly Baratheon'un krallık iddiasını destekler. Renly'nin ölümünün ardından Stannis'in tarafına geçer ve Karasu Savaşı'nda savaşır.

Kılıçların Fırtınası

Karasu Savaşı yenilgisi sonrasında Eldon ya yakalanır yada taraf değiştirir ancak sonucunda Kral Joffrey Baratheon'a sadakat yemini eden Estermont'lar arasında yer alır.

Kargaların Ziyafeti

Prenses Arianne Martell'in Prenses Myrcella Baratheon'u Demir Taht'a geçirme girişiminde ona yardım eden Sylva Santagar ceza olarak Dorne Prensi Doran Martell tarafından Lord Eldon'la hızlıca nişanlanır ve evlenir.

Ejderhaların Dansı

Marq Mandrake, Altın Grup'un Karaya Çıkışı'yla birlikte Estermont adasını alır.

Aile

Kargaların Ziyafeti 'nde ek bölümünde Eldon'un Stannis Baratheon'un dayısı, Aemon Estermont'un babası ve Lomas Estermont'un kardeşi olduğu belirtilir. Ancak Ejderhaların Dansı 'nın ek bölümünde Eldon'un Stannis'in büyük dayısı olduğu, Aemon ve Lomas adında iki oğlu olduğu yazar. Konu hakkında daha fazla bilgi için Estermont Hanesi-Aile Ağaçları bölümüne bakılabilir.