Ellaria Kum

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ellaria Kum
Ellaria Sand.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Uller Hanesi
Kültür Dorne
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası
Kargaların Şöleni
Ejderhalarla Dans
Oyuncu Indira Varma
TV Sezon 4

Ellaria Kum, Oberyn Martell'in sevgili metresi ve "Kum Yılanları" diye adlandırılan Oberyn'in piç kızlarının en küçük dördünün annesidir. Ellaria kendisi de [[Dorne'lu bir asil olan Harmen Uller'in evlilik dışı kızıdır. Ellaria'nın Lysli bir aşk tanrıçasına taptığından bahsedilmektedir. Oberyn ise onu cinsellikte çok cesur ve potansiyel biseksüel olarak tarif eder.

Görünüşü

Çok güzel bir kadın sayılmasa da; çekici, göz alıcı, alışılmadık, duygulara hitap eden, sezgili bir kadındır. Siyah saçlıdır.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Küçük konseyde Dorne'u temsil etmek üzere Prens Doran Martell'a teklif edilen yeri almak için Kral Şehri'ne giden Oberyn Martell'e eşlik etmiştir. Joffrey Baratheon ve Margaery Tyrell'in düğününde misafir olarak bulunmuştur. Ayrıca Tyrion Lannister'ın dövüşle muhakemesinde de bulunmuş ve Oberyn Martell'in feci ölümüne şahit olmuştur.

Kargaların Şöleni

Oberyn'in ölümünden sonra geriye kalanları Dorne'a getirmiştir. Kum Yılanları'nın büyüklerinin tutuklanmasının ardından, diğerlerinin gizli planlarına alet olmalarını önlemek için, Prens Doran'ın emriyle Su Bahçeleri'nde kızlarıyla tecrit edilerek kimseyle görüştürülmemiştir.

Ejderhalarla Dans

Balon Swann'ın Gregor Clegane'in kafatasını teslim ettiği ziyafette bulunmuştur.Daha sonra Prens Doran'ın hususi odasına çağırılan Ellaria, Obara Kum'un Dağ'ın ölümünü "... daha bir başlangıç" diye nitelendirmesinin ardından kendinden geçmiştir. Tywin Lannister, Robert Baratheon, Amory Lorch ve şimdi de Gregor Clegane'in ölmesiyle Elia ve çocuklarının öldürülmesinde payı olan herkesin gitmiş olduğunu ve artık bu işin bir son bulması gerektiğini söylemiştir. Kendi kızları adına korkmuş ve bu intikam arzusunun sonundan korktuğu için Obara, Tyene Kum ve Nymeria Kum'a yalvarmıştır. Doran onu teskin etmiş ve kızlarının yanına dönmesini rica etmiştir.Areo Hotah, Ellaria'nın gözü yaşlı olduğu zaman bile gücünü o gözyaşlarından alan, güçlü ve cesur bir kadın olduğunu düşünür. Doran ise, onun hetşeyden daha değerli olan, şefkatli bir kalbi olduğunu söyler.

Kış Rüzgarları

Ellaria, kızı Loreza Kum ile birlikte babasının bulunduğu Hellholt'a dönmektedir.