Ellyn Reyne

Game Of Thrones Viki sitesinden
Atla: kullan, ara
ReyneHanesi.PNG
Ellyn Reyne
House Lannister.png
TarbeckHanesi.PNG
Ellyn Reyne.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Tarbeck Kalesi Leydisi
Bağlılık Reyne Hanesi
Lannister Hanesi
Tarbeck Hanesi
Doğum Castamere
Ölüm 261FSTarbeck Kalesi
1. Sör Tion Lannister
2. Lord Walderan Tarbeck
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (bahsedildi)
Buz ve Ateşin Dünyası (bahsedildi)

Ellyn Reyne, ayrıca Ellyn Tarbeck diyede bilinir, Reyne Hanesinin bir üyesiydi. İlk önce Lannister Hanesine sonra Tarbeck Hanesine gelin gitti. Robert Reyne'nin kızı ve Reynard Reyne ile Roger Reyne'nin kız kardeşidir.

Tarih

Önceki Hayatı

Ellyn güçlü iradeli, çabuk sinirlenen ve hırslı, sadece zengin Lannister Hanesine gelin olarak gitmek değil aynı zamanda Casterly Kayası Leydisi olmak isteyen bir kadın olarak tanımlanırdı. Reyne Hanesi'nin durumu ve zenginliği nedeniyle, Lord Robert Reyne kızının Gerold Lannister'ın veliahtı Sör Tywald Lannister ile nişanın ayarlaması küçük bir sıkıntıydı. Sonrasında, Ellyn'in nişanlısı ve babası Peake Ayaklanmsın da öldürüldü. Ellyn yeni veliaht Tion Lannisterı Rowan Hanesi Lordu'nun kızıyla nişanlı olmasına rağmen baştan çıkardı. Gerold, Ellyn'in Robert ve Tywald'ın ölümünden sonra nasıl çabucak harekete geçtiğine şahit oldu, buna karşı çıktı ama, zamanla oğlunun kalbinin peşinden gitmesine izin verdi.

Lannister Hanesi

Leydi Ellyn Tion Lannister ile 235FS yılında evlendi. İki dul kalan ve yeniden evlenmeyi reddeden Gerold Lannister sayesinde Ellyn Casterly Kayası Leydisi oldu ama bu boş bir unvandı. Gerold yönetime daha az karıştıkça, Ellyn Jeyne Marbrand'ın rakibi oldu. Jeyne, Gerold'un üçüncü oğlu Tytos Lannister'ın eşiydi. Ellyn Turnuvalar ve balolar düzenledi ve onun görkemli sarayı müzisyenlerle, sanatçılarla ve maskaralarla doldu. Ayrıca yeni pozisyonunu Reyne Hanesini güçlendirmek için kullandı. Ellyn akrabalarına -kardeşleri Roger veReynarddı da kapsıyarak- memurlukları, onurları ve arazileri bolca dağıttı. Tion, Dördüncü Blackfyre İsyanın da öldükten sonra, Tytos yönetime hazırlanması, Gerold Batı Toprakları işlerine yeniden girdi ve Reynelerin çoğu Castamere'e gitmek için ayrıldı. Ellyn Kaya'da kaldı ama nüfuzu düştü Tytos'un eşi Jeyne'nin ise arttı. Üstad Beldon'a göre Ellyn Tytos ile yatabilmek için başarısız bir girişim de bulunmuştur.

Tarbeck Hanesi

Lord Gerold Lannister Ellyn'i çabucak elli beş yaşındaki Tarbeck Kalesi Lordu dul Lord Walderan Tarbeck ile evlendirdi. Casterly Kayasın da bir soytarı olan Lord Toad Ellyn ile Jeyne arasındaki rekabete Rahimlerin Savaşı diye adlandırdı. Yarı resmi kaynaklara göre, Ellyn ile Walderan'ın iki kızı Rohanne, Cyrelle ve bir oğlu Tion oldu. Ellyn, Tytos'un kızı Genna Lannister ile Emmon Frey arasında nişanının ilan edildiği ziyafete davet edilmişti. Ellyn muhtemelen bu eşleşmeyi uygun bulmadığı için güldü. Ellyn Lannister Hanesinin zenginliğini Tarbeck Kalesinin yeniden inşası için kullandı. Sör Tywin Lannister Casterly Kayasına olan borçların ödenmesini istediğinde, Walderan Tytos'un gözünü korkutmaya çalıştı ama akabinde Tywin tarafından mahkum edildi. Ellyn, Tywin'in nişanlısı Joanna Lannister'ın erkek kardeşi Stafford Lannister'ın yanısıra Lannis Limanından iki Lannisterı da esir tutuyordu. Ellyn Tytos'a eğer kocası Walderan'a zarar verilirse tuttuğu Lannisterları öldüreceğini söyledi. Her ne kadar Tywin Lord Tarbeck'i üç parça halinde göndermeyi tavsiye etse de bir değiş tokuş ayarlandı. Ellyn 261FS yılında Reyne-Tarbeck İsyanı sırasında öldürüldü. Mancınıktan atılan büyük bir kaya parçası Tarbeck Kalesinin duvarını Ellyn ve oğlu Tion'un üzerine çökertti. Daha sonra Tywin kaleyi ateşe verdi.