Emmon Frey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
544px-House Frey.png
Emmon Frey
544px-House Frey.png
Emmon Frey TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Emm
Unvan Nehirova Lordu
Bağlılık Frey Hanesi
Nehirova-Frey Hanesi
Lannister Hanesi
Irk Nehirli
Doğum 237FS yada 238FS
Genna Lannister
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)
Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Emmon Frey, Lord Walder Frey ile Leydi Perra Royce'un ikinci oğlu, Frey Hanesi'nden bir şövalyedir. Genna Lannister ile evlidir. Cleos, Lyonel , Tion ve Walder adında dört oğlu vardır.

Görünüş ve Karakter

Emmon ince, sıska, kel ve asabi bir adamdır. Suratsız Emmon'un boğazında belirgin bir adem elması vardır.

Hayatı

Emmon on dört yaşındayken yarı yaşındaki Genna Lannister ile evlenmek üzere Casterly Kayası'na gider. Genna'nın babası Lord Tytos Lannister'ın bu kararı başta sancaktarı Lord Roger Reyne ve varisi Tywin Lannister'ı öfkelendirir. Emmon o zamandan beri Batı Muhafızı ve Casterly Kayası Lordu Tywin'den korkar.

Emmon Frey.jpg

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Emmon beş kardeşiyle birlikte Kral'ın Şehri'ndeki El Turnuvası'na katılır.

Kılıçların Fırtınası

Her ne kadar Beş Kralın Savaşı'nın başlangıcında Frey'ler Tully Hanesi ve Stark Hanesi'yle ittifak yapsalar da Emmon ve oğulları Lannister Hanesi'nin tarafındadır. Lord Tywin Lannister ile Lord Walder Frey arasındaki anlaşmaya göre taca karşı hareket ettikleri için Tully'lerin tüm toprakları ve unvanları Emmon Frey'e verilir. Emmon Sör Brynden Tully'nin tuttuğu kaleyi kuşatır.

Kargaların Ziyafeti

Emmon Nehirova Kuşatması'nda Kızıl Çatal'dan gelen Frey'lerin arasında yer alır, yeğeni Sör Ryman Frey'den tutsak alınan Lord Edmure Tully'nin asılmasını ister. Emmon bir süre Nehir Toprakları'nın yeni azam lordu olduğunu düşünür ancak Sör Jaime Lannister Petyr Baelish'in Üç Dişli Mızrak Azam Lordu olduğunu söyler. Emmon, Jaime yada Sör Devan'nın kaleye sadırı yapmalarına itiraz eder.

Jaime kuşatmayı başarılı bir şekilde sona erdirse de Brynden Karabalık'ın Nehir Kapısı'ndan kaçması Emmon'u öfkelendirir. Emmon şuan altmış yaşındadır, Nehirova-Frey Hanesi'nin Lordudur ve Nehirova'yı iki yüz kişilik garnizonuyla savunur. Kalenin hizmetkarlarına yaptığı anlaşma metnini gösterir ve Yeditelli Tom Frey lordunun şarkıcısı olmaya karar verir.

Alıntılar

Emmon : Bir oğulun babasına el kaldırması korkunç bir şey. Batıdiyar kranlık günler yaşıyor. Artık Lord Tywin yok ve ben hepimiz için endişeleniyorum.

Genna : Sen Tywin buradayken de hepimiz için endişeleniyordun.

Emmon ve Genna Lannister

Emmon : Sör Jaime, lord baban bana güvenmekle hata etmedi, bunu göreceksin. Yeni sancak beylerime karşı sert fakat adil olmak niyetindeyim. Blackwood, Bracken, Jason Mallister, Vance ve Piper; Emmon Frey'in adaletli bir metbu olduğunu öğrenecekler. Babam da öğrenecek, evet. Babam Geçit Lordu ama ben Nehirova Lorduyum. Bir erkek evladın vazifesi babasına itaat etmektir lakin bir sancak beyi de metbusuna itaat etmelidir.

Jaime : Siz onun metbusu değilsiniz lordum. Parşömeninizi okuyun. Size sadece, arazileri ve geliriyle birlikte Nehirova verildi, daha fazlası değil. Üç Dişli Mızrak'ın Azam Lordu Petyr Baelish'tir. Nehirova Harrenhal'a bağlı olacaktır.

Emmon ve Jaime Lannister

Emmon : Nehirova'yı ben yönetiyorum, bizzat kralın emriyle, ben...

Genna : Emmon, Lord Kumandan kralın emrinden haberdar. Sör Edmure kralın emrinden haberdar. Ahırdaki seyis çocuk kralın emrinden haberdar.

Emmon ve Genna Lannister

Hakkında Söylenenler

Cleos, Jaime'nin halası Genna'nın ahmak Emmon Frey'den olma oğluydu. Emmon Frey Genna'yla evlendiği günden beri Lord Tywin'in korkusuyla yaşıyordu. Lord Walder Frey İkizler'i Nehirova'nın tarafında savaşa soktuğunda, Sör Emmon babasının değil karısının tabiiyetini seçmişti. Casterly Kayası bu pazarlıktan zararlı çıktı diye düşündü Jaime.

Emmon'un düşünceleri

Ve bizim kendi Sör Emmon'ımız... hayır, Lord Emmon. Yedi bizi kurtar, adamın yeni unvanını unutmamalıyız... Nehirova Lordumuz, bana kuşatmayı nasıl sürdüreceğimi söylemekten başka hiçbir şey yapmıyor. Kaleyi, yeni makamına zarar vermeden almamı istiyor.

Daven Lannister ve Jaime Lannister

Emmon Frey titrek elleri olan huysuz bir adamdı. Altmış kilo çekiyor olmalıydı... ama sadece ıslakken ve zırh kuşanmışken. Tarladaki yabani otlara benziyordu, bahsedilecek bir çenesi yoktu ve boğazındaki adem elmasının şekilsiz çıkıntısı adamı iyice tuhaf gösteriyordu.

Jaime Lannister'ın düşünceleri

Genna'da üstüne düşeni yaptı. Jaime, Leydi Genna'nın, sol tarafına oturtulan hane şövalyelerine edepsiz şakalar yapıp yüksek sesle güldüğünü ve Emmon'ın asık bir yüzle yemeğini didiklediği nice ziyafetler hatırlıyordu. Ama Frey'e dört oğul da verdi. En azından ondan olduklarını söylüyor. Casterly Kayası'ndaki kimse bunun aksini ileri sürmeye cesaret edemez, hele Sör Emmon hiç.

Jaime Lannister'ın düşünceleri

Aile

 
Walder
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Emmon
 
Genna Lannister
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cleos
 
Jeyne Darry
 
Lyonel
 
Melesa Crakehall
 
Tion
 
Kızıl Walder
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tywin Ty
 
Willem