Erik Ironmaker

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Erik Ironmaker
Karakter Bilgisi
Lakap Sade Erik
Örs Kıran Erik
Unvan Demir Adalar'ın Lord Kahyası
Pyke'nin kale muhafızı
Bağlılık Ironmaker Hanesi
Greyjoy Hanesi
Irk Demirdoğumlu
Doğum 212FS yada 213FS
Asha Greyjoy
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Erik Ironmaker yada bilinen adlarıyla Sade Erik veya Örs Kıran Erik, Demirdoğumlu bir akıncı ve Ironmaker Hanesi'nin yaşlı başıdır.

Görünüş

Erik, yirmi kaya ağırlığında seksen sekiz yaşındadır. Uzun beyaz saçları ve uzun bir sakalı vardır. Sandalyede oturur. Silah olarak büyük bir çekiç kullanır.

Hayatı

Erik, Lord Dagon Greyjoy ile yelken açtığını iddia eder.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Erik Kral Şurası'nda adını ortaya koyar, şampiyonu olarak da torunları Urek, Thormor ve Dagon öne çıkar. Birçok savaş gördüğünü, adaleti ile birçok adamının hırsızlık yaptığında çekiciyle ellerini kırdığını, bilgeliğinin yaşı kadar fazla olduğunu, gücünün boyutunun çok fazla olduğunu söyler. Hediye olarak da gümüş, bronz ve çelik verir. Konuşmasında biraz destek toplar ancak Asha Greyjoy ayağa kalkmasını talep eder ve bunu yapamaz. Bundan sonra desteği parçalanır iddiası destek kaybeder. Euron Greyjoy'un konuşmasının ardından Aeron Greyjoy tarafından Euron'un ismini bağırırken görülür.

Ejderhaların Dansı

Euron Erik ile yeğeni Asha arasında bir evlilik düzenler. Asha Eski Wyk'den kaçtığında evlilik töreni için mührü kullanılır. Euron'un savaşta olmasıyla Erik Demir Adalar'ın Lord Kahyası ve Pyke'nin kale muhafızı olarak iktidara geçer. Asha'nın yeni kocasına dönme arzusu yoktur.