Esmer Kadın

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bir fan çalışmasına göre Esmer Kadın ve Victarion Greyjoy.

Esmer Kadın, alımlı bir dilsizdir. Euron Greyjoy, kardeşi Victarion Greyjoy'un Demir Donanma'yla birlikte Meereen'e yelken açmadan önce Esmer Kadın'ı Victarion'a hediye etmiştir.

Görünüş

Esmer Kadın'ın güzel bir yüzü vardır. Teni toprak-kömür renginde kahverengidir. Euron, kadını Victarion'a vermeden önce dilini kesmiştir. Sessiz, uysal ve itaatkardır.

Hakkında

Euron kadını Lys'li bir köle tacirinden edinmiştir. Memleketi ve gerçek adı bilinmemektedir. Başlarda Victarion kadını almak istememiştir fakat Karga Gözü kadını almazsan öldürülür dediğinde acımıştır ve kadını kabul etmiştir. Euron'un kadını kardeşine vermeden önce yattığından Victarion'un hiç şüphesi yoktur çünkü Euron'un tarzı böyledir. Moqorro'yu ilk görüşünde yılan gibi tıslamıştır.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Victarion, Kalkan Adaları zaferinden sonra kaptan kabininde Esmer Kadınla yatmıştır ve sonra Euron hakkındaki şüphelerini kadına açıklamıştır.

Ejderhaların Dansı

Victarion kadını Demir Zafer'e almış, kamarasında yatak ısıtıcı ve hizmetçi olarak tutmuştur. Victarion kendine Euron’un tüm hediyelerinin zehirli olduğunu hatırlatmıştır. Ve Victarion, abisinin artıklarından hiçbirini istemediğine ve kızın boğazını kesip Boğulmuş Tanrı'ya kurban etmeye karar kılmıştır. Fakat her nasılsa bunu yapmamıştır.

Victarion, Esmer Kadınla iyi anlaşır ve onunla konuşmaktan haz duyar çünkü kadın hiç cevap veremez. Köle Körfezi'ne giderken kadına içinden geçen şeyleri samimiyetle anlatmıştır.

Kış Rüzgarları

Victarion'un Demir Zafer'de ki kamarasına gelen üç kürekçiye Moqorro Ejderha Borusu'nu gösterdiğinde Esmer Kadın herkesin görmesi için feneri yukarı kaldırır. Moqorro herkes gittikten sonra Victarion'a kan akıtsın mı diye sorar. Victarion ise Esmer Kadın'ı bileğinden yakalayıp kendisine çeker ve onun yapabileceğini söyler.