Eustace Osgrey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
545px-House Osgrey.svg.png
Eustace Osgrey
545px-House Osgrey.svg.png
Eustace.jpg Eustace Osgrey, Mike S Miller© tarafından yapılmıştır
Karakter Bilgisi
Lakap Standfast Şövalyesi
Unvan Standfast'ın Şövalyesi ve Ustası
Soğuk Hendek Lordu
Bağlılık Osgrey Hanesi
Kültür Menzil Toprakları
Doğum Standfast
1. Bilinmiyor
2. Leydi Rohanne Webber
Kitap(lar) Yeminli Kılıç (Görüldü)

Sör Eustace Osgrey, Kral Aerys I Targaryen'in saltanatında yaşamış olan Osgrey Hanesi'nden bir şövalyedir. Üç oğlu ve bir kızı vardır.

Dış Görünüş

Sör Eustace gençliğinde iri, uzun boylu ve yakışıklıdır. Yaşlanmasına rağmen geniş omzu ve geniş göğsü ile güçlü ve sert görünmektedir. Kısa kesimli saçları ve ince bir bıyığı vardır.

Hayatı

Birinci Blackfyre İsyanı

Birinci Blackfyre İsyanı'ndan önce Sör Eustace ile Lord Wyman Webber çok iyi arkadaşlardır. Eustace, Birinci Blackfyre İsyanı'nda Daemon Blackfyre'ı desteklemiştir ve Kral Daeron'un piç olduğu söylentilerine inanmış gözükmektedir, yıllar sonra onu "Yanlış Doğan Daeron" olarak adlandırmıştır.

Sonunda isyan başarısız olur ve Eustace'in üç oğlu Edwyn, Harrold ve Addam Kızıl Çimen Savaşı'nda öldürülür. Eve döndüğünde kızı Alysanne'i tahta rehin olarak göndermezse kellesinin alınacağı kararıyla yüzleşir.

İsyandan Sonra

Edwyn, Harrold ve Addam Standfast'ta toprağa verilir. Eustace'ın kızı Alysanne, Kral'ın Şehri'ne rehine olarak gönderilir ve hayatının geri kalanını orada geçirir. Eustace, kızını bir kere ziyarete gitmiştir ancak kızı onunla konuşmayı reddetmiştir. Büyük Bahar Salgını sırasında Alysanne, bir sessiz kızkardeş olarak ölmüştür. Eustace'in eşi intihar eder. Bu durum Sör Eustace'yi mahvetmiştir.

Son Olaylar

Yeminli Kılıç

211FS'da Sör Uzun Duncan ve Sör Bennis, Webber Hanesi'nin köylülerinin Chequy Suyu'na baraj yaptığını keşfettiklerinde Sör Bennis, bir köylünün yüzünü çizer. Sör Eustace meseleyi çözmek için kan parasını ödemeye karar verir ancak önceden Soğuk Hendek'e adım atmama yemini etmiştir. Sör Duncan'ı gönderir fakat reddedilir. Sör Eustace, Webberler ile olacak savaşa karşı asker eğitimek için elindeki az sayıdaki köylüyü çağırır. Ancak Blackfyre İsyanı'nda seçtiği taraf hakkındaki gerçek ortaya çıkınca Sör Duncan, onu terk etmekle tehdit eder. Fakat Sör Duncan birden fikir değiştirir ve köylüleri evlerine yollar. Dunk, Sör Eustace ve Yumurta ile birlikte Webber güçleriyle tek başına yüzleşir. Chequy Suyu'nda Leydi Rohanne Webber ile karşılaşır. Ödeme olarak yüzünü kesen Sör Duncan'la yetinmez. Teke tek dövüş üzerine anlaşılır ve Sör Duncan kazanır. Dövüşten sonra Sör Eustace ile Leydi Rohanne uzlaşır ve kısa bir süre sonra evlenirler. Sör Eustace, Soğuk Hendek Lordu olur.

Aile

 
 
 
Bilinmeyen
 
Eustace
 
Rohanne Webber
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edwyn
 
Harrold
 
Addam
 
Alysanne