Fairmarket

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Fairmarket
Kasaba
Fairmarket.jpg
Konum Nehir Toprakları, Westeros
Din Yedi İnancı
Kuruluş Tarihi Kahramanlar Çağı

Fairmarket, Üç Dişli Mızrak’ın Mavi Çatal kolunun üzerinde bulunan bir kasabadır. Mavi Çatal’ın güneyinde yer alır ve nehri kaplayan ahşap bir köprü vardır. Fairmarket mütevazi büyüklükte bir yerleşim yeridir ve Fısıldayan Orman’a beş gün uzaklıktadır.

Tarihi

Eski Nehir Kralları Fairmarket, Lord Harroway'ın Kasabası ve Tuzçukuru’nun genişleyip bir şehir olması ayrıcalığını reddedip kasaba olarak kalmalarını sağladı.

Fairmarket'li Pate, bölgenin Fırtına Kralı olan Durrendon Hanesi tarafından fethedildiğinde kasabanın Nehir Kralı'na ait olduğunu iddia eden başarısız bir köylüydü.

Fırtına Kralı Arrec, Fırtına Toprakları'ndan Nehir Topraklarını işgal eden Harwyn'le savaşmak için ayrılır, Fairmarket'de Kral Harwyn Hoare'ye yenilir. Harwyn'in oğlu Kral Halleck Hoare Fairmarket'e mütevazi bir kale yaptırır ve orada yaşamaya başlar. Halleck'in oğlu, Kral Harren Hoare görkemli bir yerleşim yeri istediği için Fairmarket'i bırakır ve Harrenhal'ı inşa eder.

155 Fs'de Prens Aegon Targaryen metresi Megette ile beraber at sürerken atına ayakkabı attı.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Kral Robb Stark Mavi Çatal'ı geçmek için Fairmarket üzerine izciler göndermiş ancak ahşap köprü yağışlar ve seller nedeniyle yıkılmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Lord Lucias Vypren, Merrett Frey'i asanlar olarak düşündüğü haydutları Fairmarket'e kadar izlemiş ve onların izlerini orada kaybetmiştir.

Sör Ryman Frey ve beraberindekilere Fairmarket'in güneyinde işbirlikçileriyle beraber saldırdılar ve onları öldürdüler.