Fukara Dostlar

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Fakir Dostlar sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Fakir Dostlar.PNG

Fukara Dostlar, Yedi İnancı'na temin eden iki silahlı gruptan biridir. Armaları gümüş zemin üzerine kırmızı Yedi köşeli yıldızdır.

Tanım

Fukara Dostlar, yedi köşeli yıldız nedeniyle Yıldızlar olarak bilinirler. Andal İstilası sırasında savaşçılar göğüslerine kırmızı yıldız arması taktığı için kendileride bu armayı takarlar. Kendilerinden daha disiplinli gruplar Kılıçlar olarak bilinen Savaşçının Oğulları'dır.

Fakir Dostlar, bir septten diğer septe giden hacıların güvenliklerini sağlar, onları korurlardı. Yüce Septon'un tanrılarla konuştuğuna inanırlar ve bu nedenle sadece Yüce Septon'un dediğini yaparlar.

Herhangi bir savaşta Savaşçının Oğulları onların liderleri olarak yönlendirirler. Onlardan farkları hangi cinsiyetten olursa olsun, toplumun hangi düzeyinden gelirse gelsin kendi aralarında yer bulabilirdi. Eğitimsiz, disiplinsiz ve Savaşçının Oğulları kadar iyi silahlanamasalar da Fakir Dostlar İnancın ordularınının en büyük gücüdür. Sopalar, baltaların yani sıra kendi yaptıkları silahları kullanırlar, göğüslerine kırmızı yıldız rozetleri takarlar. Hatta bazıları göğüslerine kırmızı yıldız dövmesi yaptırır.

Fakir Dostların Savaşa Katılımı.JPG

Tarihi

Zalim Maegor döneminde isyancıları acımasızca öldürür. Kral Jaehaerys I Targaryen döneminde ise arabuluculuk yapılmış ve herkes affedilmiştir. İsmi bilinmeyen bir septon Maegor'un tek bir emriyle binlerce Fakir Dostlar üyesinin öldürüldüğünü yazar.

Yeniden Kuruluşları

Beş Kralın Savaşı sırasında Yüce Serçe olarak bilinen bir septonun ardında toplanan kalabalık tarafından Yüce Septon ilan edilir ve kuruluş başlar. Vekil Kraliçe İnancın silahlı kanadıyla ilgili yasayı değiştirir ve böylece resmen yeniden kuruluş gerçekleşir. Fakir Dostlar'ın çoğu Serçelerdendir.

Alıntılar

Kılıçlar ve Yıldızlar Targaryen döneminde bile belalardı.

Genna Lannister