Falyse Stokeworth

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Stokeworth Hanesi.png
Falyse Stokeworth
Byrch.png
Falyse Stokeworth TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Stokeworth Hanesi
Byrch Hanesi
Doğum FS 265'den önce
Ölüm FS 300Kral'ın Şehri, Kızıl Kale'deki kara zindanlar
Sör Balman Byrch
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Leydi Falyse Stokeworth, Leydi Tanda Stokeworth'ün varisidir. Sör Balman Byrch'le on yıldır evlidir ancak çocukları yoktur.

Görünüşü ve Karakteri

Falyse'in yılan dilli olduğu söylenir. Cersei Lannister, Falyse'in sadece balık gibi görünmediğini aynı zamanda balık gibi içtiğini söyler. Baharatlı şarap en sevdiği içkidir. Kocasının Falyse'le yatmadığı iddia edilir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Falyse, Kuzey'le savaş başladığında Kral Joffrey Baratheon'un sarayında kalan soylular arasındadır. Annesi Leydi Tanda ve kız kardeşi Lollys'le birlikte Kral Joffrey'in 13. İsim Günü Turnuvası'na katılır. Falyse, Karasu Savaşı'ndan bir gün önce küçük bir birlik askerle birlikte Kral'ın Şehri'ne gelir. Kız kardeşi ve annesiyle birlikte savaş boyunca Maegor'un Malikanesi'nde kalır.

Kılıçların Fırtınası

Falyse kocası Sör Balman Byrch'le birlikte Lord Tywin Lannister'ın cenaze törenine katılır ancak Kral Tommen Baratheon'un Margaery Tyrell'la olan düğününde Kral'ın Şehri'nde bulunmazlar. Lollys piç oğlunu doğurduktan sonra Kraliçe Cersei Lannister Bronn'un bir hain olduğuna inanır çünkü piçe Tyrion ismini veren Bronn'dur. Falyse ve kocası Stokeworth'ten Kral'ın Şehri'ne seyahat ederken Rosby'de konuk olmak isterler ancak Lord Gyles'ın Evlatlığı tarafından bu istek reddedilir ve yolda serçeler tarafından rahatsız edilirler. Cersei; Falyse ve kocasını Bronn'dan kurtulmak için kullanmaya çalışır.

Balman teke tek bir dövüş için Bronn'u düelloya çağırır ancak planı ters gider ve Bronn tarafından öldürülür. Falyse'e tokat atar ve ona kaleyi terk etmesini söyler. Kral'ın Şehri'ne geri döner ve kalesini geri almak için Cersei'den asker ister. Cersei, planlarındaki başarısızlığı ve pozisyonunu zayıflatacağından korkmasından dolayı Falyse'i Qyburn'a verir ve Falyse'in bir daha gün ışığı görmemesi gerektiğini söyler. Cersei Falyse'e, Bronn'dan kaleyi geri alacağını ve o zamana kadar Qyburn'ün kendisini doyuracağından bahsederek Falyse'i kandırır.

Ejderhaların Dansı

Falyse, Qyburn'ün işkence ve deneyleri nedeniyle kara hücrelerde çığlık atarak ölür.

Aile

 
Tanda
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Falyse
 
Balman Byrch
 
Bilinmiyor
 
Lollys
 
Karasu'dan Bronn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tyrion
Güveç