Farwynd Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yalnız Işık-Farwynd Hanesi
Farwynd.png
Hane arması kenarları belli olan siyah bir deniz üstünde siyah bir dargemi, arkasında turuncu renkte batan bir güneş ve sarı bir zemin
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Yalnız Işık
Şimdiki Lord Lord Gylbert Farwynd
Bölge Yalnız Işık, Demir Adalar
Unvan Yalnız Işık Lordu
Varis Gyles Farwynd
Bağlılık Greyjoy Hanesi
Diğer Kol(lar) Ayıbalığı Burnu-Farwynd Hanesi

Yalnız Işık’ın Farwynd Hanesi, Demir Adalar’dan gelme soylu ailelerden biridir. Ana Farwynd soyunun bir koludur. Onların toprakları Yalnız Işık’ın üzerinde yer alır, ada Büyük Wyk’in kuzeybatısında sekiz yelken günü uzaklıkta yer alır. Armaları en dıştan zemine; kenarları belli olan siyah bir deniz üstünde siyah bir dargemi, arkasında turuncu renkte batan bir güneş ve sarı bir zemindir.

Bazı insanlar Yalnız Işık-Farwynd Hanesi’ne mensup olanların derideğiştiren olduklarını, bazen denizaslanı, mors ve benekli balina formunu aldıkları iddiasını ortaya atmışlardır.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Lord Gylbert Kral Şurası'nda adını ortaya koymuş, şampiyonu olarak oğulları tarafından desteklenmiştir. Demirdoğumlulara eğer kral olursa, Rhoynarlar’ın kraliçesi Nymeria’nın on bin gemisiyle yaptığı gibi onların da Gün Batımı Denizi’nin karşısındaki güzel topraklara hükmedeceği vaadinde bulunmuştur. İkram olarak balina kemikleri, fok derileri ve bronz getirmiştir. Onun hediyeleri yoksul, sözleri deli olarak kabul görür ve iddiası yanıtsız kalır.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Yalnız Işık-Farwynd Hanesi