Fell Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kesik Orman'ın Fell Hanesi
House Fell.svg.png
Hane arması siyah zemin üzerine dikine yeşil çam ağaçları ve beyaz hilal
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Kesik Orman
Bölge Fırtına Toprakları
Unvan Kesik Orman Lordu
Bağlılık Baratheon Hanesi

Kesik Orman'ın Fell Hanesi, Fırtına Burnu'na yeminli soylu hanelerden biridir. Yerleşkeleri Kesik Orman, Fırtına Toprakları'nın kuzeyindedir.

Armaları yada sözleri kitaplarda gözükmemiştir fakat yarı resmi kaynaklarına göre, armaları siyah zemin üzerine dikine yeşil çam ağaçları ve beyaz hilaldir.

Tarihi

Aegon'un Fethi sırasında Lord Fell, Lord Errol ve Lord Buckler; Orys Baratheon ve ordusu Ağırsu'yu geçerlerken saldırırlar. Lordlar daha sonra Kral Ormanı'na saklanır ancak Rhaenys Targaryen Meraxes ile ormanı yakar.

Lord Fell Birinci Dorne Savaşı sırasında Dornelu suikastçılar tarafından bir genelevde boğularak öldürülür.

Ejderhaların Dansı sırasında Leydi Fell, sadakatini Rhaenyra Targaryen'e vermediği için idam edilir. Kral Viserys I Targaryen'in Kral Muhafızları'ndan biri olan Sör Willis Fell Kral Aegon II Targaryen'e sadık kalır ve Kral Toprakları Rhaenyra tarafından işgal edildiğinde Prenses Jaehaera'yı güvenle Fırtına Burnu'na getirir. Savaşın bitimi sonrasında Willis Aegon III Targaryen'in Kral Muhafızları Lord Kumandanı olur. Ancak Willis Kış Ateşi'nden ölür.

FS 209'de Sör Thurgood Fell Ashford Turnuvası'na katılır.

Robert'ın İsyanı'nın başlangıcında Lord Fell Demir Taht'a sadık kalır ve Lord Robert Baratheon'un kellesini Kral Aerys II Targaryen'e göndermek için Lord Cafferen ve Lord Grandison'la birlikte güçlerini birleştirmeyi planlarlar. Robert onları Yaz Kalesi Savaşları'nda üç farklı savaşta mağlup eder, Lord Fell teke tek mücadelede öldürür ve sonradan kendi tarafına geçecek oğlu Gümüşbalta'yı esir alır.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Lord Harwood Fell Kuzey'de ki yürüyüş sırasında Stannis Baratheon'un yanındadır ancak Kışyarı Yürüyüşü sırasında buzlu bir nehre düştükten sonra soğuktan ölür.

Üçüncü Yüzyıl Sonunda Fell Hanesi

Robert'ın İsyanı sırasında bilinen Fell'ler;

Tarihi Üyeler