Flement Brax

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
BraxHanesi.PNG
Flement Brax
BraxHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Brax Hanesi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Felement Brax, Brax Hanesi'nden bir şövalyedir. Morya Frey ile evlenmiştir ve üç çocukları vardır.

Görünüş

Flement, içine ametist taşları gömülü gümüş bir zırh ve mor çizgili gümüş renk bir pelerin giyer. At başı şeklindeki miğferinin iki ayak uzunluğunda dönel bir boynuzu vardır, ve kalkanında Brax Hanesi'nin tek boynuzlu atı görülür.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Flement Nehir Toprakları'nda Lord Tywin Lannister tarafından kumanda edilen güçlerin bir parçasıdır.

Flement, Tywin'in ordusunun kampına yaklaşan Tyrion Lannister ve ona eşlik eden klanlıları karşılayan bir grup atlıya liderlik eder. Tyrion'a Lord Tywin'in kavşaktaki hanı onun kışlası olarak aldığını söyler, ve Tyrion'ı oraya götürür.

Flement, Yeşil Çatal Savaşı'nda Addam Marbrand'ın komutası altında sağ yanında at sürer.

Lord Tywin'in kampına Lannister güçlerinin Kamplar Savaşı'nda yenildiğinin haberleri ulaşır. Haberi getiren kişi batı tarafındaki Lord Andros Brax'ın kampındandır ve Lord Brax'ın, kuzey kampı Sör Brynden Tully önderliğindeki güçler tarafından saldırı altına alındığı zaman kuzey kampına yardım etmek amacıyla ölümcül bir girişimle Tökeztaş'ı salla geçmeye çalıştığını anlatır. Kuşkucu biri olan Flement Andros'un kendi zırhının ağırlığı altında boğulduğunu söyler. Flement'in büyük kardeşi Tytos Brax, Boynuz Vadi'nin yeni lordu olur.

Lord Tywin, Tyrion'ın Kral'ın Şehri'nde kendisinin yerine Kral Eli olarak görev almasını ister. Tyrion, bu bağlamda aralarında Flement'in de olduğu başkalarının arasından, Tywin'e neden başka birini seçmediğini sorar. Tyrion, Tywin'in oğlu olduğu için onu seçtiği yanıtını alır.

Kılıçların Fırtınası

Sör Flement, Geçitler Savaşı'nı yönetecek Lord Tywin'in Üç Dişli Mızrak'tan Kızıl Çatal'ı geçme girişiminde bulunan ordusunun arasındadır. Çarpışmanın hemen başında, Tywin ona Nehirova'nın altı mil güneyine bir geçişi zorlamasını emreder fakat girişimi Mallister okçularının [[Lannister Hanesi|Lannister] askerlerinin kalkanlarının üzerlerinden geçen hava atışları ve üzerlerinde ağır taşlar olan akrepler gönderilerek askerlerin formasyonları bozulduğunda savuşturulmuş oldu.

Kargaların Ziyafeti

Sör Flement, Prens Oberyn Martell tarafından yönlendirilen Dornelu grubu Kral'ın Şehri'e vardıklarında karşılayan soylular arasında Tyrion Lannister ile birliktedir. Tyrion onu Boynuz Vadi'nin varisi olarak tanıtır.

Flement, Kral Joffrey I Baratheon'ın ölümüyle yargılanan Tyrion Lannister'ın davası için mahkemeye bir tanık olarak çağırılır. Tyrion'ın kralı nasıl tehdit ettiğini duyduğunu anlatır.

Ejderhaların Dansı

Sör Flement, Sör Jaime Lannister tarafından Nehirova'yı almaları için önderlik edilen güçlerin bir kısmı olan ikiyüz ağır atlıya liderlik eder. Seferlerinin ilk gecesinde, Hayford Kalesi'ndeki akşam yemeğinde Jaime ve diğerlerine katılır. Yemek sırasında Jaime'nin altın eline olan hayranlığıyla onu rahatsız eder, Jaime'yi ise eğer Flement'in kendi kılıç elini keserse ona sahip olabileceğini önerir. Bu, Jaime'nin yapay uzvu hakkındaki gelecek soruları susturur.

Harrenhal'dayken, Flement, Sör Lyle Crakehall ile avluda askerler tarafından teşvik edilen bir eğitim dövüşünde karşılaşır. Jaime Güçlüdomuz'un galip geleceğini düşünür.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andros
 
Rupert
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tytos
 
Robert
 
Flement
 
Morya Frey
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
Walder
 
Jon