Florent Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Florent Hanesi
FlorentHanesi.PNG
Hane arması Kızıl altın tilki kafası etafında lacivert taşı renkli çiçek çemberi.
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Parlaksu Kalesi (Sürgün Edildiler)
Şimdiki Lord Alekyne Florent
Bölge Menzil, Westeros
Unvan Parlaksu Kalesi Lordu
Varis Melessa Florent
Bağlılık Ejderha Kayası-Baratheon Hanesi
Kurucu Tilki Florys'in kocası

Parlaksu Kalesi'nin Florent Hanesi, Menzil'in Tyrell Hanesi'ne bağlı soylu bir hanedir. Armaları kızıl altın tilki kafası etafında lacivert taşı renkli çiçek çemberidir, sözleri bilinmemektedir. Aile üyeleri sivri kulaklı olmalarıyla bilinirler.

Tarih

Efsanaye göre Florent'ler Ball'lar ve Peake'lerin soyu Tilki Florys'in üç kocasına dayanır.

Florentler de Tyrell'ler gibi eski Menzil Krallığı'nın kralları Gardener Hanesi'nden geldiklerini iddia ederler. Soy ağacının üstlerinden geldiklerini ve Yüksek Bahçe'de hakları olduğunu söylerler.

Ashford Turnuvası'nın başlamasından 3 sene öncesine kadar Sör Uzun Duncan ve Sör Arlan kör olan Lord Florent'in hizmetindeydiler. Sör Duncan'ın turnuva sırasında Florent armalı silahlar kullandığı görülmüştür. Sör Aladore Florent ve Sör Jon Florent de listedeydiler. Eustace Osgrey'in söylediklerine göre Osgrey Hanesi'nin kızları eskiden Florentlerle evlenirlerdi.

Delena Florent'in Kral Robert Baratheon'la olan ilişkisinden sonra, Lord Tywin Lannister evlenmeleri için oğlu Tyrion'u önermiştir. Fakat Sör Colin Florent kızını kendi şövalyelerinden biri olan Hosman Norcross ile evlendirmiştir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Parlaksu Mızraklı Süvarileri Tomasz Jedruszek Çizimi
Tilki'nin Dişleri Tomasz Jedruszek Çizimi

Kraliçe Selyse Florent ile yeni taç giymiş Kral Stannis Baratheon arasından aşktan uzak bir evlilik vardı. Stannis'in hanesine Melisandre isimli bir rahibe katılmıştı ve Selyse rahibenin dini R'hllor'un tutkulu bir takipçisiydi. Beş Kralın Savaşı başladığı zaman Florentler yeminli lordları Tyrelleri takip ederek Renly Baratheon'a destek oldular. Arazide çoğunluğu süvari olan 2.000 civarı askerleri vardı.

Bununla beraber Renly'nin ölümünden sonra bağlılıklarını değiştirerek Stannis'in tarafına geçtiler bu Kraliçe Selyse'ye, Kral üstünde hiç olmadığı kadar bir nüfuz kazandırdı. Lord Alester Florent'in yeğeni Sör Erren Florent, Acı Köprü'ye Renly'nin askerlerini toplamak üzere gönderildi fakat Sör Loras Tyrell tarafından esir alındı. Alester'in damadı Lord Randyll Tarly Renly'nin erzaklarının Stannis'in eline geçmesini önlemek için bir çok Florent askerini kılıçtan geçirdi.

Lord Alester Kral Stannis'in Fırtına Burnu'nu koruması altındaki Edric Fırtına'yı teslim etmeyi reddeden Sör Cortnay Penrose ile yaptığı müzakere sırasında kralın yanındaydı. Edric, Kraliçe Selyse'in kuzeni Delena Florent ile Kral Robert Baratheon'ın, Stannis ve Selyse'in düğün yatağında girdiği ilişkinin sonucu olarak dünyaya gelen ve Robert'ın bilinen piçiydi. Sonuç olarak Edric alındı ve kuzeni Shireen Baratheon ile Ejderha Kayası'nda ikisine de çok iyi gelen bir şekilde vakit geçirdi.

Alester Ejderha Kayası'nda yeğeni Selyse ve kardeşi Sör Axell Florent'a katıldı ve Işığın Tanrısı'nın ateşli bir takipçisi oldu. Sör Axell'in uzun yıllar Ejderha Kayası'nda kale kumandanı olarak hizmet etmesini de katarsak, Florent'ler Stannis'in davasına çok büyük katkıda bulunmuşlardır. Selyse'in Stannis'e bir kız çocuğu da vermesiyle Florent'lerin, Gardener'ler tarafından olan krallık bağlarını hatırlatmaya gerekleri de kalmadı.

Selyse'in kardeşi Sör Imry Florent Karasu Savaşı'nda Stannis'in donanmasının başındaydı. Öncü kuvvetler göndermek yerine bütün donanmayı bir arada tuttu ve bu neredeyse bütün donanmanın savunma zincirine takılması ve Çılgınateş tarafından yakılmasına sebep oldu. Imry'de bir çok askeriyle beraber orada öldü. Imry'nin beceriksizliği ve şehrin çok iyi savunulmasına rağmen Stannis için hala zafer ışığı parlıyordu. Fakat Florent'lerin baş rakibi Tyrell'ler Tywin Lannister ile beraber Karasu'nun güneyinden savaşa alanına geldiler. Sonuç bozgun oldu fakat bir çok Parlaksu zırhlı asker Salladhor Saan'ın gemileri tarafından kıyıdan alındılar.

Kılıçların Fırtınası

Florent Şövalyeleri Hücumu Tomasz Jedruszek Çizimi

Lannister'ların galibiyetiyle birlikte Tywin Lannister, Florent'lerin tüm varlıklarına el koyup krala olan hizmetlerinden dolayı Garlan Tyrell'e vererek Tyrell'ların Parlaksu kolunu kurmuş oldu.

Savaş kayıpları ve kaçakların ardından Florent'ler Stannis'in Ejderha Kayası'ndaki 1500 askerinin yarısından fazlasına komuta eder konumdaydılar. Kral'ın derin bir şekilde sıradaki hamlesini düşündüğü sırada Alester Kral Eli olarak atandı. Alester ve Selyse kralın sessizliğe gömüldüğü dönemde onun adına hükmettiler. Fakat Alester barış sağlamak adına Shireen ve Tommen'i evlendirme planları yapınca zindana atıldı. Sör Axell Melisandre'yi öldürmeyi planladığı için Soğan Şövalyesi'ni tutukladı. Axell Lord Ardrian Celtigar'ın diz çökmesinin karşılığı olarak Pençe Adası'nı yakmayı önerdi fakat Stannis bunun şeytani bir fikir olduğunu söyleyen Davos'u dinledi ve Davos Alester'in halefi olarak Kral Eli makamına geçti. Davos Melisandre tarafından yakılmasını önlemek için Edric'i Lys'e gönderdi. Stannis Sur'a yolculuk yapmaya karar verdiğinde Melisandre yolculuğundan sorunsuz geçmesi adına Alester'i yakarak Işık Tanrısı'na kurban etti.

Jon Kar, Stannis'in Yabanıllar'a saldırdığında tilki başı şeklindeki armayı fark eder. Samwell Tarly, Kara Kale'de yer alan armalar arasında Florent'lerin armasını fark eder.

Kargaların Ziyafeti

Hanenin yeni lideri Alester'in oğlu Alekyne Florent kardeşi Rhea'nın kocası Leyton Hightower tarafından Eski Şehir'de tutsak alındı.

Ejderhaların Dansı

Stannis Sur'a gittiğinde Selyse'i Axell ve bazı Kraliçe'nin Adamları ile beraber Kıyıdaki Doğugözcüsü'nde bıraktı. Axell kendine Kraliçenin Eli demeye başladı. Kraliçenin Sör Axell ile Yabanıl şefi Gerrick Kralkanı'nın en büyük kızını nişanlamak için Gece Kalesi'ne yaptığı yolculuk sırasında Kara Kale'ye uğradılar.

Bu sırada Sör Erren Florent Yüksek Bahçe'de tutsak haldeydi ve Sör Colin Florent Kale Muhafızı olan yeni Parlaksu Kalesi Lordu Garlan'a karşı kaleyi tutmaya devam eder.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Florent Hanesi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alester
 
Melara Crane
 
Axell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ryam
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Colin
 
Rylene
 
Rycherd Crane
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Randyll Tarly
 
MelessaAlekyneRhea
 
Leyton Hightower
 
Stannis Baratheon
 
SelyseImryErren
 
Hosman Norcross
 
DelenaOmerMerrell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Samwell Tarly
 
Talla Tarly
 
İki Kızı
 
Dickon Tarly
 
 
 
 
 
Shireen Baratheon
 
 
 
 
 
Alester Norcross
 
Renly Norcross
 
Edric Fırtına
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Tarihi Üyeler