Forley Prester

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
PresterHanesi.PNG
Forley Prester
PresterHanesi.PNG
Forley Prester.png
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Prester Hanesi
Kültür Batılı
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)

Sör Forley Prester, Prester Hanesi'nden bir şövalyedir. Kuzeni Garrison Prester hanenin başı ve Şölen Ateşi lordudur.

Kişilik ve Görünüş

Forley kısa ve sert, kahverengi sakallarının içinde sıkışmış bir burna sahiptir. Zırhının üzerinde hanesinin armasından olan bir boğa işlemesi olmasına rağmen Jaime Lannister, Forley'in boğa yerine sıradan bir hancıya benzediğini düşünür. Ancak çoğu sıradan bir hancı yerine Forley, aptal değildir. Jaime Lannister, ayrıca Forley'in iyi bir Kral Eli olabileceğini düşünür.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Forley, Beş Kralın Savaşı patlak verdiğinde Jaime'nin ordusundadır, Altın Diş Savaşı ve Nehirova Savaşı'nda görev almıştır. Robb Stark, Jaime'nin ordusunu Nehirova'nın duvarlarında bozguna uğrattığında, Forley ordunun güney kanadını komuta ediyordu. Ordudaki diğer kısımların bozulduğunu gördüğünde, iki bin mızrakçı piyadeyi ve çok sayıda okçuyu kurtaran düzgün bir geri çekilme uygular.

Kamplar Savaşı'nda Tyrosh'lu paralı askerler taraf değiştirip Robb Stark'ın ordusuna katıldılar ve Sör Forley'in savaşçılarına saldırdılar.

Kralların Çarpışması

Sör Forley ve Jaime Lannister'ın eski ordusundan kalanlar Altın Diş'te konuşlanır.

Yarı-resmi kaynaklara göre, Forley; Öküzağzı'daki Sör Stafford Lannister'a; ordusuna alabilmesi için 4000 kıdemli göndermiştir.

Kılıçların Fırtınası

Sör Daven Lannister, Lannis Limanı'nda toplanan orduyu düzenledikten sonra, Altın Diş'teki Forley'in kuvvetleriyle birleşir ve Nehirova'ya yürüyüşe geçer. Bu birleşik ordu Kızıl Düğün'den sonra Nehirova'ya saldırmakla görevlendirilir.

Kargaların Ziyafeti

Forley'in, Jaime Lannister'ın eski ordusundan kalanlar ve Demir Taht'a diz çökmüş Nehir lordlarından oluşan ordusu İkinci Nehirova Kuşatması'ndaki en büyük askeri güçlerden birini oluşturur. Sör Forley bu kuşatma sırasında Jaime'nin savaş konseyindekilerden biridir.

Forley, daha sonra Edmure Tully ve Robb Stark'ın dul eşi Jeyne Westerling'i Casterly Kayası'na götüren askeri birliğin başı olmakla görevlendirilir. Ayrıca Forley'e eğer esirlerden kaçmaya teşebbüs eden olursa öldürmesi için de izin verilmiştir.