Fowler Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Fowler Hanesi
Fowler.png
Hane arması gümüş zemin üzerine başlıklı mavi şahin
Sözler Uçmama İzin Ver
Yerleşke Gökmenzil
Şimdiki Lord Lord Franklyn Fowler
Bölge Dorne, Westeros
Unvan Gökmenzil Lordu
Prens Geçidi Muhafızı
Geniş Yol Lordu
Taş ve Gök Kralı
Varis Jeyne Fowler
Bağlılık Martell Hanesi
Kurulma Tarihi İlk İnsanlar dönemi

Gökmenzil'in Fowler Hanesi, Dorne'un soylu hanelerinden biridir. Yerleşkeleri Gökmenzil'dir, Prens Geçidi üzerinde bulundukları için Prens Geçidi Muhafızı unvanının sahibidirler.

Yarı resmi kaynaklara göre armaları gümüş zemin üzerine başlıklı mavi şahindir. Sözleri Uçmama İzin Ver'dir.

Tarihi

Fowler'ler Menzil ile Dorne arasında yer alan Geniş Yol'u koruyan Gökmenzil'i yöneten İlk İnsan krallarındandır. Unvanları arasında Taş ve Gök Kralı ile Geniş Yolun Lordu vardır. Dayne'ler ve Yronwood'larla birlikte Dorne'un en güçlü krallıkları arasındaydı.

Fowler'ler genellikle kuzeydeki hudut lordları ile savaşır. Kral Ferris Fowler Menzil Krallığı'na 10 bin askerle saldırır ancak Kral Garth VII Gardener saldırıyı geri çevirdi.

Fowler'ler Nymeria'nın Savaşı'ndan bin yıl önce Yronwood'lar ve Martell'ler arasındaki savaşta Martell'lerin yanında yer alır. Nymeria'nın Savaşı'nda ise Kral Garrison Fowler yenilir ve Gece Gözcüleri'ne gönderilir. O zamandan beri Prens Geçidi Muhafızlarının Taş Yol Muhafızı olan Yronwood'larla kan davası devam eder.

Fetih Savaşı'ndan on yıl sonra Lord Fowler Dorne'un ana kuvvetleriyle Gece Şarkısı'nı yaktı ve Hudut lordlarının kalelerini ele geçirdi. Targaryen'lerde misilleme olarak ejderhalarını serbest bıraktılar, Gökmenzil ve diğer Dorne kalelerini yaktılar.

Prenses Arianne Martell çocukken Su Bahçeleri'nde Fowler ikizleri Jeyne ve Jennelyn ile oynar, omuzlarına çıkardı.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Babasının ölüm haberi ona ulaştığında Nymeria Kum, Fowler ikizleri ile aynı yataktaydı. Nymeria babası Oberyn'in intikamı için amcası Doran'a Uçmama İzin Ver diyerek Fowler'ların sözlerini söylemiştir.

Kulesinde esirken, Arianne Martell bütün Dornelu lordlar arasında Lord Franklyn Fowler'a sırrını paylaşmama kararını verdi çünkü Fowlerlar ve Yronwoodlar arasındaki geleneksel rekabet vardı, bununla birlikte Nymeria Kum ile Fowler ikizlerinin yakınlığı ortadaydı. Doran Martell, Fowler ikizleri ile çok yakın olduğu için Nymeria Kum'a güvenmedi ve sırrını onla paylaşmadı.

Ejderhaların Dansı

Güneş Mızrak'taki bir ziyafet sırasında Ricasso Kral Tommen Baratheon adına kadeh kaldırır, ancak şarabı içmeyen Dornelu soylular arasında Fowler ikizlerini Areo Hotah görür.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Fowler Hanesi

Tarihi Üyeler